---- Sponsorlu Baglantilar ---

2014 Lider Yayınları 12. Sınıf Türk Edebiyatı Sayfa 67 – 68 Cevapları

---- Sponsorlu Baglantilar ---

---- Sponsorlu Baglantilar ---

2013-2014 Lider Yayınları 12. Sınıf Türk Edebiyatı Çalışma Kitabı Sayfa 67 – 68 Soruları ve Cevaplarını sizlere sunmak istiyoruz. Sizlerde kendi çalışma kitabı cevaplarınızı bizlerle ve sitemizi takip eden binlerce kişiyle yardım edebilirsiniz.

------ Sponsorlu Reklamlar -----

SAYFA 67
b)

------ Sponsorlu Reklamlar -----
Senin Yerinde
O Belde
Farklı
Yönleri
• Sevgi teması­ vardır.
• Hayal alemindeki bir yere duyulan özlem dile getirilmiş
Benzer
Yönleri
•   İkisi de serbest müstezat biçiminde ve aruz ölçüsüyle yazılmıştır.
•   İkisinde de bireysel bir konu işlenmiş
•   Ağır ve süslü bir dil
•   İmge ve mecazlar yoğun olarak kullanılmıştır.

 

soru-cevaplar
Tevfik Fikret’le Ahmet Haşim’in şiirlerinde şairane bir üslup ve biçim kaygısı görülür. Dil özenle kullanılmış, ahenk öğelerine (uyak, redif) yer verilmiştir. Nazım Hikmet’in şiirinde ise açık ve sade bir dil vardır. Anlaşılmak öncelikli amaçtır. Halkın söyleyiş özelliğine yakın bir anlatım görülür.
SAYFA 68
2. Memleketimi Seviyorum adlı metinde ülkemizin doğal güzellikleri olduğu fakat bazı yönlerden geri kaldığoı, demokrasinin tam anlamıyla yerleşmediği dile getirilmiş. Günümüzde bu sorunların bir kısmı giderilmiştir. Demokrasi açısında şiirin yazıldığı döneme göre daha iyi olduğumuzu söyleyebiliriz. (Ülkemizin eskiye göre artıları, eksileri kişilere göre farklı değerlendirilebilir.)
3. Memleketimi Seviyorum metni Türk şiirine konu zenginliği getirmiştir. Nazım Hikmet, belli kalıplar içerisinde ilerleyen Türk edebiyatına Anadolu halkının yaşam koşullarını, acılarını, sevincini katarak konu alanını genişletmiştir.

Bilgi Media & Vikipedi Çalışma Kitabı Cevapları

 Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
2014 Lider Yayınları 12. Sınıf Türk Edebiyatı Sayfa 67 – 68 Cevapları admin tarafından 3 Aralık 2013 tarihinde eklenmiştir.
Etiketler:, ,
2014 Lider Yayınları 12. Sınıf Türk Edebiyatı Sayfa 67 – 68 Cevapları isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara
1 response to “2014 Lider Yayınları 12. Sınıf Türk Edebiyatı Sayfa 67 – 68 Cevapları”
  1. asad diyor ki:

    hacı çok çok acil 125-127

Sende Yorum Yaz