---- Sponsorlu Baglantilar ---

2014 Zabıt Katibi Alımları Ne Zaman

---- Sponsorlu Baglantilar ---

---- Sponsorlu Baglantilar ---

2013-2014 Zabıt Katibi Alımları Ne Zaman – Katip Alım Tarihleri Hakkında Bilgileri sizlere sunmak istiyoruz. 

------ Sponsorlu Reklamlar -----

Bir çok zabıt katibi adayının en çok ilgilendiği ve heyecan ile merak ettiği konuların en başında Adalet Bakanlığına alınacak 5000 zabıt katibi amaçlı sınav ilanının ne gün verileceği sorusu geliyor . Önce 5000 zabıt katipliği konusu ne gün meydana çıktı neye karşı 5000 zabıt katibi alınacak bilmeyenlere yardımcı olmak için hatırlatalım .

------ Sponsorlu Reklamlar -----

zabit-katibi
Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu ile bir takım bazı kanunlarda değişim yapılmasına dair yasa tasarısı 07/03/2013 tarihinde Ülkemiz Büyük Vatandaşlar Meclisine sunularak kanunlaştı . Tasarı genellikle Hukuk , Vergi Mahkemeleri ve Bölge Adliye Mahkemelerinin işleyişlerine ilişkili olarak bir takım değişiklikleri ve Adalet Bakanlığına 5000 zabıt katibi kadrosu ihdasına ilişkili olarak farklılıklar içeriyordu . Söz konusu tasarı kanunlaştı ancak çalışan alımına başlanılması amaçlı kanunlaşması yeteri kadar değil . Komisyonlardaki çalışmalarında sona ermesi gerekmektedir .
Zabıt Katibi Alımı İcra Katibi Alımından Bir Önce Olabilir!
İcra katibi alımına ilişkili olarak kanunun durumunu yukarıda açıkladık . Büyük ihtimalle her yıl standart olarak yapılmış olan Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi alımları İcra Katibi alımlarından bir önce bir zamanda yapılabilir. Geçen yıllarda da gördüğümüz üzere her yıl İcra Müdürlüğü sınavı sonrasında Adalet Bakanlığında çalışmakta kalan bir çok zabıt katibi icra müdürlüğü sınavlarına katılarak icra müdürü ya da icra müdür yardımcısı olmakta ve Adalet Bakanlığında zabıt katipliği kadroları boşalmakta .
Yine her yıl vefat , atama , kurum değiştirme , görevde yükselme sebepleri ile bir çok kadro boşalmaktadır . Bu durumun doğal bir sonucu olarak ise Adalet Bakanlığı açısından ihtiyaca karşı çalışan alımı ilanı verilmektedir . Bu yıl İcra Müdürlüğü sınavı 22 Eylül 2013 tarihinde koşulacak . Normal zabıt katipliği sınavı da icra müdürlüğü sınavı sonrasında 2013 senesi Kasım Aralık aylarında ilan edilecektir . Geçen 4 5 yılda da aynen bu tarihlerde bu şekilde verilmişti ilan . Zabıt katibi olmayı düşünenlerin şimdiden iyi bir şekilde klavye ve mülakat sınavlarına hazırlanması faydalarına olacaktır .
Adalet Bakanlığı 5 Bin Personel Alımı 2014, Adalet Bakanlığı 5 Bin Zabıt Katibi Alımı 2014, Adalet Bakanlığına Beş Bin Zabıt Katibi Ne Zaman Alınacak?, Adliyelere 5 bin zabıt katibi ne zaman alınacak?

Bilgi Media & Vikipedi Genel Kültür ve Meslekler Hakkında Bilgi PaylaşımlarıEditorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
2014 Zabıt Katibi Alımları Ne Zaman admin tarafından 13 Ekim 2013 tarihinde eklenmiştir.
Etiketler:, , , ,
2014 Zabıt Katibi Alımları Ne Zaman isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz