---- Sponsorlu Baglantilar ---
-

Akarsuların ekonomiye katkısı nelerdir kısaca


---- Sponsorlu Baglantilar ---

Akarsuların ekonomiye katkısı nelerdir kısaca ve Özet olarak sizlere konu Anlatımımızda açıklamak istiyoruz. Ödevleriniz de sizlere yararlı olacağını düşünmekteyiz.

akarsuresimleri
Akarsuların ekonomiye katkısı nelerdir?

Akarsular ülke ekonomisine oldukça fazla biçimde destek olan etkenlerdir. Akarsuların ekonomiye yararlarının başında içme suyu olarak kullanıldığı için sağlıklı ve ucuz su tüketimi imkanı sağlar aynı zamanda akarsular sayesinde tarımda sulama imkanları yaygınlaşır bu sayede tarım ürünlerinin verimliliği kalitesi ve çeşitliliği artar. Bir diğer faydası ise Akarsuların üzerine kurulmuş olan barajlar sayesinde hidroelektrik santralleri vasıtasıyla elektrik üretimi sağlanır. İnsan ve yük taşımacılığı içinde akarsulardan faydalanılır. Akıntısı ( Debisi ) fazla olan akarsularda Rafting ve kano tarzı su sporları yapıldığı için turizmi geliştirerek ekonomiye katkı sağlar.

Bilgi Media & Vikipedi Coğrafya Konu Anlatımları

Diğer Konu Linkleri > genel yorumum türk ekonomisine katkıları nelerdirakar suların türkiye ekonomisine faydalarıakarsuların türkiye ekonomisine katkilaribarajlarin ülkelere ekonomik faydalari vikipediplatolarin ekonomik katkıları

Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Akarsuların ekonomiye katkısı nelerdir kısaca admin tarafından 10 Ekim 2013 tarihinde , Öğrenci Ders Notları kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , , ,
Akarsuların ekonomiye katkısı nelerdir kısaca isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz