---- Sponsorlu Baglantilar ---

Ankara’da Yetişen Meyveler, Sebzeler ve Tarım Ürünleri Nelerdir

---- Sponsorlu Baglantilar ---

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Ankara’da Yetişen Meyveler, Sebzeler ve Tarım Ürünleri Nelerdir Konu Anlatımı

------ Sponsorlu Reklamlar -----

Ankara’da En Çok Ne Yetişir , Hangi Meyveler Sebzeler Yetişir, Ankaranın Tarım Ürünleri Nelerdir sorularının yanıtlarını sizlere özet ve kısa bir biçimde anlatmak istiyoruz. 

------ Sponsorlu Reklamlar -----

bugday1_0

Ankara’da Yetişen Tarım Ürünleri

Ülkemizin Başkenti Ankara’da yapılan tarımsal faaliyetler genel olarak tarla ürünleri tarımına dayanır. Başkent Ankara Konya’dan sonra Tahıl (Buğday) üretiminde ülke genelinde ikinci sıradadır. İlimizde oldukça Geniş ekim alanı bulunmaktadır. Buğday üretimi haricinde ise yulaf arpa baklagiller sanayi bitkileri şeker pancarı yumru bitkiler sebze ve meyve çeşitleri ile patates bu bölgemizde oldukça fazla biçimde yetiştirilir. Sakarya ırmağı ile bu ırmağa dökülen akarsuların vadi kesimlerinde pirinç ekilir. Ankara’da yetişen Meyvelerin başlıcaları ; Armudu ve üzümü meşhurdur. Polatlı Haymana Ş. Koçhisar Bala ve Çubuk’ta buğday ekimi yaygındır. Arpa yulaf şekerpancarı kavun karpuz ve sebze üretimi de tarımda çok önemli bir yer tutar. Fasulye yem bitkileri , mercimek çeltik ayçiçeği yetiştirilir. Meyvacılık bu şehrimizde çok yaygın değilse de armut elma kayısı kiraz vişne erik ve ceviz gibi meyvalar yetiştirilir. En çok yetiştirilen meyve üzümdür. (Ankara İsminin Farsça Üzüm Anlamına Gelen Engürden gelerek Engürü Olduğu söylenmektedir. )

Bilgi Media & Vikipedi Ankara Hakkında Bilgiler AnsiklopedisiEditorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Ankara’da Yetişen Meyveler, Sebzeler ve Tarım Ürünleri Nelerdir admin tarafından 27 Kasım 2013 tarihinde eklenmiştir.
Etiketler:,
Ankara’da Yetişen Meyveler, Sebzeler ve Tarım Ürünleri Nelerdir isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz