Başlangıç » Hayata Dair Deneyimlerim » Askerlik Tecil (Erteleme ) İşlemleri Nasıl Yapılır?

Askerlik Tecil (Erteleme ) İşlemleri Nasıl Yapılır?

reklam

Posted by: admin 22 Mart 2013 11 Yorum


reklam

Askerlik Tecil İşlemleri Nasıl Yapılır?

2014 Tecil İşlemleri Hakkında Bilgileri ve Askerlik çağına gelenlerin en çok merak ettiği soruların başında gelen Askerlik Erteleme Nasıl yapılır sorusunu sizlere kısa bir biçimde açıklamak istiyoruz. Askerlik Tecili İçin Gerekli Evraklar hangileridir sorusunun yanıtını da kısaca verelim. 2014 Askerlik Tecil İşlemleriAskerlik Tecil İşlemleri hakkında kafanıza takılan bir şey olursa sormanız durumunda merak ettiklerinizi yanıtlayabilirim.

askerlik-tecil
Üniversite okuyorsanız veya başka işlerden dolayı askeri ertelemek gibi bir kaygınız varsa, askerliğinizi tecil ettirebilir ve daha sonra gitmeye karar verebilirsiniz. Askerlik tecil işlemi için askeriyeye gitmeniz gerekiyor. Tecil işlemini ertelememeniz gerekiyor. Aksi halde başınıza ciddi sorunlar çıkabilir. Evraklarınızı hazır ettikten sonra  tecil işlemi sadece 2-3 saatinizi alacaktır. Kısa süre içerisinde askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz. Büyük şehirlerde yaşıyorsanız tecil işlemi daha uzun sürebilir. Askerliği tecil ettirmek için birtakım evraklara ihtiyacınız olacaktır. Bu evrakları şu şekilde sıralayabiliriz:

 

–          En son mezun olduğunuz okulun diplomasının aslı veya fotokopisi

–          12 adet vesikalık fotoğraf ( Son altı ay içerisinde çekilmiş olması gerekiyor.)

–          Sürücü belgesine sahipseniz yanınızda bulundurun.

–          Kimlik( Kimliğinizde T.C kimlik numarasının olması gereklidir. Ayrıca yıpranmış kimlikle işleminiz yapılmayabilir.)

 

Bu evrakları tamamladıktan sonra başka bir belgeye ihtiyacınız olmayacaktır. Bu evraklar ile en yakın askerlik şubesine giderek tecil işlemi için geldiğinizi söylemeniz ve evrakları teslim etmeniz yeterli olacaktır.
Askerlik Vazifenizi kazasız belasız tamamlayıp ailelerinize kavuşmanız dileğiyle.
Hayırlı teskereler arkadaşlar
Serdar YILDIRIM

reklam
 1. Merhaba.meslek yüksek okulunu yarıda bıraktım açık öğretimede kayıt yaptırmadım.askerliği tecil etme sansım var mı?simdiden teşekkürler.

  • okumasanda ettirebiliyosun kardeş adam açıklamış zaten en son okuduğun okulun belgesiye askeriyeye gideceksin

 2. hasan yılmaz

  Ben 2011 yılında 4 yıllık bir fakülteden mezun oldum daha sonrA TECİL İÇİN hiç askerlik şubesine gitmedim şuan da tecil için ettirmem için herhangi bir seçeneğim var mı?

 3. arkadaşlar bunlara ortaokul öğrencisi olmakta dahilmi ortaokul okuyosan okuduğuna dahil belge alıp tecil ettirmek mümkünmü acil cevap…

 4. mevzun olmak grekyormu ortaokuldan askerliği texccil ettirmek için

 5. Merhaba ARkadaşlar Açık Liseyi Yeni bitirdim Askerlik tecil ettirebilirmiyim Ettirebilrisem kaç sene ?
  yada Açık Üniversiteye giden kaç sene tecil ettirebilir
  Teşekkürler

 6. lise okurken askerlik tecil ediliyormu

 7. dursun eroğlu

  üniversiteye hazırlanıyorum bu sene askerlik geldi ama tarihlerini bilmiyordum şimdi üniversiteye kazansam bile askere gidip gelince üniversiteye devam etmeliymişim. Bölye bişey var mı üniversiteyi kazanınca askerliği tecil ettirmediğim halde üniversiteyi kazanınca gidebilirmiyim

 8. Merhaba ben karabuk universitesinde okuyorum onlisans bolumunde bu donem acikogretime aldiracagim kaydimi tecil islemi devam eder mi ?

 9. adem hacıoğlu

  merhaba ben önlisans 2010 girişliyim 2013-2014 2014-2015 kayıt yenileme yapmadım fakat harcımı yatırdım. ögrenci durum belgesi alıp askerlik şubesine gittim kayıt yenileme yapılmadığı için tecil etmediler. bu durumda ögrenimime devam etmem için nasıl tecil ettirebilirim… YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM… ACİL…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>