Başlangıç » Genel » Aslanlar Nasıl ve Neyle Beslenir

Aslanlar Nasıl ve Neyle Beslenir

reklam

Posted by: admin 26 Eylül 2013 Yorum yapın


reklam

Aslanlar Nasıl ve Neyle Beslenir , Ne ile Ne Yerler Nasıl Yerler sorularının yanıtlarını sizlere özet ve kısa biçimde açıklamak istiyoruz.

Aslanlar ne biçimde Beslenir
Afrika aslanı çoğunlukla etobur olmakla beraber bazen yere düşmüş meyveleri de yer . Protein , yağ , karbonhidrat ve madden tuzlarına ek olarak vitaminini çoğunlukla bu meyvelerden ve avlarının iç organlarından alırlar . Aslan , tipik bir biçimde öncesinde avın iç organlarını ve arka bölümünü yer . Bir Sonra yavaşça başa dosdoğru gelir . Hayvanat bahçelerinde verilen etlere vitamin de eklenirse hayvan en güzel biçimde gelişir ve başarıyla ürer . Avı çoğu zaman dişi öldürür; ancak her an öncelik ilk olarak erkek aslanındır . Bir Sonra sıra dişiye gelir . Yavrular ise sona kalır . Aslan , çoğunlukla antilop ve zebraları avlar . Ancak bazen kamış sıçanı buna benzer ufak avları yakalar . Bazen çiftlik hayvanlarına da saldırdığı olur . Hatta insanları dahi av olarak seçebilir . Bilhassa bayan ve çocuklara saldırmak bir alışkanlığa dönüşebilir . Ancak asıl avları bir araştırmayla böyle belirlenmiştir: Öküz başlı Afrika antilobu ( Gnu ) , Afrika ceylanı , zebra , su antilobu , kudu , zürafa , bufalo . Ek Olarak sonraki bir denetim ise bu avları böyle listelemektedir: Su antilobu , öküz başlı Afrika antilobu , kudu , zürafa , siyah antilop , çessebe , zebra , bufalo , saz ceylanı . Ancak Afrika aslanları bazen Afrika Aslanleri ve su aygırlarına saldırabilir . Aslanlerın devasa kulakları insanların duyamayacağı sesleri duyacak civarında hassastır.

aslanresimleri
Fakat gecenin sessizliğinde bu kulaklar hiçbir işlerine yaramayan bir yükten bir başka şey değildir . Ek Olarak Aslanlerin fikir yetenekleri çok iyi olmadığından gece birçok savunmasızdırlar . Ancak aslanlar kedilerde olduğu buna benzer geceleri insanlardan 6 kat ek olarak iyi görürler . Bu yüzden de Aslanleri harika bir grup çalışmasıyla kolayca alt edebilirler . Su aygırlarına da suyun dışında; yani en savunmasız anlarında saldırarak onları öldürebilirler . Yaşlı veya yara almış aslanlar , çevik avları yakalayamazlar . Bu vaziyette çiftlik hayvanlarına saldırabilir . Hatta insanları dahi av olarak seçebilir . Bilhassa bayan ve çocuklara saldırmak bir alışkanlığa dönüşebilir . Bir keresinde bir grup aslan , Tsavo’daki işçilere saldırarak Uganda demir yollarının döşenmesini durdurmuşlardır . Ek Olarak farklı bir biçimde köpekleri de öldürebilir , ancak onları yemezler .

Bilgi Media & Vikipedi Genel Kültür Ansiklopedisi

reklam

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>