---- Sponsorlu Baglantilar ---

Aslanlar Nasıl ve Neyle Beslenir

---- Sponsorlu Baglantilar ---

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Aslanlar Nasıl ve Neyle Beslenir , Ne ile Ne Yerler Nasıl Yerler sorularının yanıtlarını sizlere özet ve kısa biçimde açıklamak istiyoruz.

------ Sponsorlu Reklamlar -----

Aslanlar ne biçimde Beslenir
Afrika aslanı çoğunlukla etobur olmakla beraber bazen yere düşmüş meyveleri de yer . Protein , yağ , karbonhidrat ve madden tuzlarına ek olarak vitaminini çoğunlukla bu meyvelerden ve avlarının iç organlarından alırlar . Aslan , tipik bir biçimde öncesinde avın iç organlarını ve arka bölümünü yer . Bir Sonra yavaşça başa dosdoğru gelir . Hayvanat bahçelerinde verilen etlere vitamin de eklenirse hayvan en güzel biçimde gelişir ve başarıyla ürer . Avı çoğu zaman dişi öldürür; ancak her an öncelik ilk olarak erkek aslanındır . Bir Sonra sıra dişiye gelir . Yavrular ise sona kalır . Aslan , çoğunlukla antilop ve zebraları avlar . Ancak bazen kamış sıçanı buna benzer ufak avları yakalar . Bazen çiftlik hayvanlarına da saldırdığı olur . Hatta insanları dahi av olarak seçebilir . Bilhassa bayan ve çocuklara saldırmak bir alışkanlığa dönüşebilir . Ancak asıl avları bir araştırmayla böyle belirlenmiştir: Öküz başlı Afrika antilobu ( Gnu ) , Afrika ceylanı , zebra , su antilobu , kudu , zürafa , bufalo . Ek Olarak sonraki bir denetim ise bu avları böyle listelemektedir: Su antilobu , öküz başlı Afrika antilobu , kudu , zürafa , siyah antilop , çessebe , zebra , bufalo , saz ceylanı . Ancak Afrika aslanları bazen Afrika Aslanleri ve su aygırlarına saldırabilir . Aslanlerın devasa kulakları insanların duyamayacağı sesleri duyacak civarında hassastır.

------ Sponsorlu Reklamlar -----

aslanresimleri
Fakat gecenin sessizliğinde bu kulaklar hiçbir işlerine yaramayan bir yükten bir başka şey değildir . Ek Olarak Aslanlerin fikir yetenekleri çok iyi olmadığından gece birçok savunmasızdırlar . Ancak aslanlar kedilerde olduğu buna benzer geceleri insanlardan 6 kat ek olarak iyi görürler . Bu yüzden de Aslanleri harika bir grup çalışmasıyla kolayca alt edebilirler . Su aygırlarına da suyun dışında; yani en savunmasız anlarında saldırarak onları öldürebilirler . Yaşlı veya yara almış aslanlar , çevik avları yakalayamazlar . Bu vaziyette çiftlik hayvanlarına saldırabilir . Hatta insanları dahi av olarak seçebilir . Bilhassa bayan ve çocuklara saldırmak bir alışkanlığa dönüşebilir . Bir keresinde bir grup aslan , Tsavo’daki işçilere saldırarak Uganda demir yollarının döşenmesini durdurmuşlardır . Ek Olarak farklı bir biçimde köpekleri de öldürebilir , ancak onları yemezler .

Bilgi Media & Vikipedi Genel Kültür AnsiklopedisiEditorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Aslanlar Nasıl ve Neyle Beslenir admin tarafından 26 Eylül 2013 tarihinde eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Aslanlar Nasıl ve Neyle Beslenir isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz