---- Sponsorlu Baglantilar ---
-

Atatürkün Milliyetçilik İlkesi Doğrultusunda Yapılan İnkılaplar Kısaca Nelerdir


---- Sponsorlu Baglantilar ---

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürkün Milliyetçilik ilkesi doğrultusunda gerçekleştirilen inkılaplar (Yenilikler) ile Milliyetçilik kavramı Hakkında Bilgileri sizlere özet ve kısaca vermek istiyoruz.

Milliyetçilik ilkesinin  doğrultusunda gerçekleşen inkılaplar (Yenilikler) ve Atatürk milliyetçiliği kavramı

Atatürk milliyetçiliği, Türk yurdunu ve milletini sevmek ve kollamakla beraber, diğer dünya uluslarının da bağımsızlığına  ve toprak bütünlüklerine saygı göstermek demektir. Ulusal kişilik ve benlik duygusu Atatürk milliyetçiliğinin ta kendisidir. “Yurtta sulh dünyada sulh” diyen ulu önderimiz Atatürk, bu sözleriyle barışın en büyük destek ve temsilcisi  olduğunu da gözler önüne sermektedir. Atatürk milliyetçiliği büyük bir hoşgörü içinde  ve tüm milletlerin bağımsızlık ve toprak bütünlüğüne saygı gösteren bir anlayışı savunmaktadır.

Milliyetçilik ilkesi doğrultusunda yapılan inkılaplar

-Yeni Türk Devleti’nin kurulması

-Türk Tarih Kurumu’nun kurulması

-Türk Dil Kurumu’nun kurulması

-İzmir İktisat Kongresi’nin toplanması

-Kapitülasyonların kaldırılması

-Kabotaj Kanunu’nun çıkarılması

-Yeni Türk harflerinin kabul edilmesi

-Yabancıların kurduğu bazı işletmelerin millileştirilmesi

-Türk Parasını Koruma Kanunu’nun çıkarılması

ataturkilkeleri

Diğer Konu Linkleri > CUMHURİYETÇİLİKatatürk ilkelerimilliyetçilik ilkesi doğrultusunda yapılan inkılaplarmilliyetçilik doğrultusunda yapılan inkılaplarmilliyetçilik ilkesinin inkılaplarımilliyetçilik ilkesi doğrultusunda yapılan yeniliklermilliyetçilik inkılaplarımilliyetçilik alanında yapılan inkılaplarmilliyetcilik ilkesi ile ilgili inkilaplarmilliyetçilik ilkesi

Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Atatürkün Milliyetçilik İlkesi Doğrultusunda Yapılan İnkılaplar Kısaca Nelerdir Reis Bey tarafından 23 Ekim 2013 tarihinde , Hakkında Bilgi kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Atatürkün Milliyetçilik İlkesi Doğrultusunda Yapılan İnkılaplar Kısaca Nelerdir isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz