---- Sponsorlu Baglantilar ---

C Vitamini Nelerde, Hangi Besinlerde, Yiyeceklerde Bulunur ?

---- Sponsorlu Baglantilar ---

---- Sponsorlu Baglantilar ---

C Vitamininin Faydaları ve yararları kısaca, C Vitamini Nelerde Bulunur, Hangi Besinlerin İçinde C Vitamini Vardır ve C Vitamini Nelerde, Hangi Besinlerde, Gıdalarda Yiyeceklerde Bulunur sorularının yanıtlarını sizlere vermek istiyoruz.

------ Sponsorlu Reklamlar -----

C vitamini hangi yiyeceklerde bulunur

------ Sponsorlu Reklamlar -----

 

C vitaminin bilinen koruyucu etkilerinin başında Solunum, yemek borusu ve mide kanserlerinin önlenmesi gelmektedir . Kanserojenlerle direkt olarak teması olanlar, günlük C vitamini ihtiyacının üzerinde C Vitamini alabilirler.

vitamin-c-1

Bu C Vitamini alımı durumu Olası kanser riskini azaltır. C vitamini tüketimi, yiyecek ve içeceklerle alınan nitrit ve nitratların kanser yapıcı olan nitrosaminlere dönüşmesini engeller. Yani bu durumda C vitamini, kansere yakalanma riskini azaltır diyebiliriz.

Düzenli olarak Her gün birkaç kez taze meyve ile sebze tüketen bayanlarda meme kanseri oluşum riski bu besinleri tüketmeyen kadınlara göre 10 kat azdır.

 

C vitamini alım oranı arttıkça meme kanseri riski azalır. Bazı araştırmacılar C vitamini açısından zengin bir beslenmenin meme kanseri oluşma vakalarının yüzde 25 gibi ciddi bir oranında azalabileceğini iddia etmektedirler.

 

C vitamininin etkileri ve yararları , düşük yağ ve yüksek lif içeren diyetlerle birlikte tüketildiğinde etkinliği en üst seviyeye çıkar. C vitamini, çeşitli şekillerde vücuda giren birçok kimyasal kanserojenin etkisiz duruma gelmesine yardım eder.

 

 

C vitamini yönünden en zengin besinler ,Gıdalar, yiyecekler şunlardır;

 

Bilgi Media Alternatif  Tıp ve Sağlık BirimiEditorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
C Vitamini Nelerde, Hangi Besinlerde, Yiyeceklerde Bulunur ? admin tarafından 24 Ağustos 2013 tarihinde eklenmiştir.
Etiketler:, , , ,
C Vitamini Nelerde, Hangi Besinlerde, Yiyeceklerde Bulunur ? isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz