---- Sponsorlu Baglantilar ---
-

Çocuk Hakları İle İlgili Kompozisyon ve Yazı Örnekleri


---- Sponsorlu Baglantilar ---

Çocuk Hakları İle ilgili Yazılmış Yazı Örneği ile makaleleri ve ayrıca Çocuk Hakları İle İlgili Kompozisyon ve Yazı Örneklerini sizlere sunmaya devam ediyoruz. 

Çocuk Hakları İle ilgili Kompozisyon ve Yazı

kompozisyon

ÇOCUK VE EĞİTİM

Son zamanlarda çoğu çocuk çeşitli nedenler dolayısıyla eğitim hakkından yoksun bırakılıyor. Çocuklar okula gitmek yerine ağır işler yapıyor. Çoğu çocuğun eğitim hakkı elinden alınıyor İşin en acı istikameti ise bunu aileleri yapıyor.

Sokaklara baktığımızda boya sandığı taşıyan çocuklar görmüşüzdür .Üstü başı boya içinde, gözlerinde çalışmanın verdiği bir yorgunluk Çok geçmeden önünden birkaç talebe geçer Boyacı çocuk ise onlara gıpta ile bakar. En nihayetinde çocuklar gider ve boyacı çocuk işine döner.

Çocukların çoğunun eğitim hakkı elinden alınıyor fakat en çok altta kalan yeniden kızlar oluyor Kız oldukları için eğitim hakları ellerinden alınıyor Ülkemizde kızların eğitim hakkı olmadığı düşünülüyor.

Ben 9 yaşındayken 12 yaşında bir kız arkadaşım vardı Ben 3 sınıfa gidiyordum .O ise hiç okula gönderilmemişti Aslında kızın bir kimliği dahi yoktu. Ailesinin tek kızı olduğu için hanede annesine yardım ediyordu.

Sonra taşındılar Kız, arkadaşlarımdan biriyle akrabaydı. Duyduğuma göre kız 1 yıl sonra izdivaç etmiş Tabii kimliği olmayan bir kız nasıl izdivaç edecek? Dini nikâhla Tabii 13 yaşındaki kıza nikâh yapılmaz.

Dediğim gibi kız okumuyor. Kızın bir kimliği bile yokken okumaması çok tabii Ailesi belki de kızlarına iyilik yaptıklarını düşünüyordur Ama ben düşündükçe hiçbir mana veremiyorum ve çok absürt buluyorum .Böyle yaparak kızlarının geleceğini bir kâğıt müsveddesi gibi buruşturup çöpe atıyorlar.

Unutulmamalı ki eğitimsizlik cehaleti de beraberinde getirir. Çocuklarımızı da bu cehaletin içine sürüklersek onlara iyilik yerine kötülük etmiş oluruz.Onların hayatlarında çok derin çukurlar açarız Siz de okula gitmediyseniz bu vaziyetin ne kadar acı verici olduğunu bilirsiniz Lütfen çocuklarımızın eğitim hakkını ellerinden almayalım.

 Maviyle Pembe & Vikipedi Kompozisyon ve Yazı Örnekleri

Diğer Konu Linkleri > çocuk hakları ile ilgili yazıçocuk hakları ile ilgili yazı kısaçocuk hakları ile ilgili kompozisyonçocuğun hakları ile ilgili kompozisyonçocuk hakları kompozisyonçoçuk hakkı ile ilgili kompozisyoncocuk haklari ile ilgili deneme yazisielalem için çocuk doğurulmaz ile ilgili kompozisyonornek cocuk olmak ile ilgili kiss bir metinçOcuk haakları ile kompozisyon kısa

Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Çocuk Hakları İle İlgili Kompozisyon ve Yazı Örnekleri admin tarafından 4 Ocak 2014 tarihinde , Öğrenci Ders Notları kategorisine eklenmiştir.

Çocuk Hakları İle İlgili Kompozisyon ve Yazı Örnekleri isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz