---- Sponsorlu Baglantilar ---

Deniz süngerleri nedir ? Kısaca Nerelerde Kullanılır

---- Sponsorlu Baglantilar ---

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Deniz süngerleri nedir ? Kısaca Deniz süngerleri nerelerde kullanılır, Ne işe yarar sorusu hakkında bilgileri sizlere sunmak istiyoruz. 

------ Sponsorlu Reklamlar -----

Süngerler büyük denizlerin diplerinde yetişen yapıları epeyce basit olan canlılardır. Çoğunluğu su sıcaklığı yüksek olan denizlerde yetişmekte ancak soğuk denizlerler de yetişen sünger cinsleri de bulunmaktadır. Süngerler büyük ihtimalle taşlar , kayalar ve deniz kabukları üstünde hayatlarını sürdürmektedirler. Denizlerde yetişen süngerlerin tespit edilmiş bir şekilleri olmadığından bulundukları ortama yönelik biçim alırlar. Denizlerde yetişen süngerlerin bir kaç santimetre boylarında olması zamanla metrelere civarında uzayan süngerlere rastlamakta olası olabiliyor.

------ Sponsorlu Reklamlar -----

sorucevaplar

Diğer canlılar buna benzer dokuları ve organları olmadığından deniz hayvanından birçok bitki görüntüsüne benzer durmaktadır. Süngerleri toplarken özel kıyafetli olan dalgıçların sünger avcılığı yaparak geçimlerini sağladığı da bilinmektedir. İlk olarak 1925 senelerinde başlayan sünger avcılığı o dönemlerde bilinçsiz olarak yapılması neticesiyle yasaklanmış ve daha sonra günümüze gelene kadar sünger avcılığı denetleme yapılarak önemsenilen bir duruma gelmiştir. Ek Olarak gelişmemiş süngerleri toplamak gelecek nesillere zarar verdiğinden ilerleyen tarihlerde süngerlerin gelişmesini minumuma indirmek gibi bir risk taşımaktaydı. Günümüzde profesyonel olarak özel dalgıçlar açısından bilhassa sertifika ve belgesi olmayan kişilerin deniz süngerini toplaması yasaklanmıştır.

Deniz süngerleri kimyasal alanlarda bilhassa turistler amaçlı özel eşyalar yapımında kullanılmaktadır. Deniz kıyılarında yer alan şehirlerde turistlere satılan deniz süngerleri belli bir biçim verilerek ziyaretçilere sunulmaktadır.

Bilgi Media & Vikipedi Genel Kültür ve Hakkında Bilgi AnsiklopedisiEditorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Deniz süngerleri nedir ? Kısaca Nerelerde Kullanılır admin tarafından 9 Ekim 2013 tarihinde eklenmiştir.

Deniz süngerleri nedir ? Kısaca Nerelerde Kullanılır isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara
5 responses to “Deniz süngerleri nedir ? Kısaca Nerelerde Kullanılır”
 1. Aslı öner diyor ki:

  deniz suyu tatlımı acaba?

 2. Aslı öner diyor ki:

  kim cevap verdi aa ben vermişim 😀

 3. Aslı öner diyor ki:

  XD

 4. Aslı öner diyor ki:

  göl tuzlumu deniz? :/

Sende Yorum Yaz