---- Sponsorlu Baglantilar ---

Ekonomi Nedir Kısaca Tanımı

---- Sponsorlu Baglantilar ---

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Ekonomi Ne Demektir

Bu bilgi notunda sizlere Ekonomi Terimleri ve açıklamalarına Ekonomi Nedir Kısaca Tanımı, Anlamı, Hakkında Bilgileri Ödevlerinizde yararlanmanız için kısaca açıklıyoruz. 

------ Sponsorlu Reklamlar -----

Ekonomi, imalat, ticaret, dağıtım ve tüketim, dışalım ve ihracattan oluşan insan aktivitesidir. Ekonomi belli bir bölge içindeki ekonomik sistemden oluşur. Bu sistem o bölgedeki işgücünü,anaparayı, natürel kaynakları; imalat, ticaret ile dağıtımda rol alan ekonomik kuruluşları ve o bölgedeki mal ile hizmetlerin tüketimini içerir. Bir ekonomi teknolojik evrim, tarih ve sosyal organizasyon ile coğrafya, natürel kaynaklar, gelir ve ekoloji gibi ana etkenlerin birleşmesiyle oluşur.

------ Sponsorlu Reklamlar -----

kredi-para-resimleri1

Ekonomi sözcüğünün; “oikia” (Yunanca: hane) ve “nomos” (Yunanca: kaide) köklerinden gelir, “Ev idaresi” manasındadır.

Tüm meslekler, kuruluşlar veya ekonomik faaliyetler ekonomiye katkıda bulunur. Tüketim, tasarruf ve yatırım ekonominin çekirdek öğelerindendir ve pazarın dengesinin sağlanmasına yardımcı olur. Ekonominin birincil,ikincil ve üçüncül olmak üzere üç ana sektörü mevcuttur.

Tarih süresince toplumlar karmaşıklaştıkça bu ekonomik yapıyıd gelişmiştir. Sümerler mal paraya dayanan büyük ölçekte bir ekonomi oluştururken, günümüzdeki manasıyla ilk ekonomiyi Babilliler ve komşu şehir devletleri kurmuştur. Ekonomiye Dair bilgi notlarını sunmaya devam edeceğiz.

Maviyle Pembe & Vikipedi Ekonomi Terimleri ansiklopedisiEditorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Ekonomi Nedir Kısaca Tanımı admin tarafından 25 Aralık 2013 tarihinde eklenmiştir.
Etiketler:,
Ekonomi Nedir Kısaca Tanımı isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz