---- Sponsorlu Baglantilar ---

Göz Renkleri Nelerdir – Göz Renklerinin Özellikleri ve Anlamları

---- Sponsorlu Baglantilar ---

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Göz Renkleri Nelerdir – Göz Renklerinin Özellikleri ve Anlamları nelerdir sizlere açıklamak istiyoruz. Aşağıdaki paylaşımlarımızda sizlere göz renkleri hakkında bilgileri vereceğiz. Ayrıca resimli bu anlatımımızda göz renklerinin özelliklerini bulacaksınız. Sizlerden isteğimiz göz renklerinin Özelliklerini biz verdik gelin sizlerde bu göz renklerinin anlamları nedir sizce bizimle yorum kısmından paylaşın ne dersiniz.

------ Sponsorlu Reklamlar -----

Göz Renkleri Nelerdir,Göz Renkleri,Göz ,

------ Sponsorlu Reklamlar -----

akkahverengi

Açık kahverengi göz: Kahverengin açık tonuna sahip göz rengi.

______________________________

kahverengi

Kahverengi göz: Koyu kahverengi göze göre çok daha az görülen göz rengidir.

_______________________________

kahverengisiyah

Koyu kahverengi göz ya da Kapalı kahverengi göz: Bol pigment içerir ve çaprazlamada her zaman baskın çıkar. Koyu Kahverengi en sık görülen göz rengidir. Siyah olarak tanımlanan gözler aslında tamamen koyu kahverengindedir. Bazı kişilerde melanizm gibi bir şey olabilir.

________________________________

mavi

Mavi göz: Bu renk yeni bir mutasyona dayanır. Yaklaşık beş bin yıllık bir genden kaynaklanır. İris melanin az içerdiğinden dolayı gözler mavidir. Bazı maviler çok parlak, hatta parlement mavisi kadar kontrastlı olabilirken bazılarıysa buğulu ve soluk olabilir. Kuzey ülkelerinde çok rastlanır, örneğin İskandinav veya Baltık ülkelerde.

________________________________

yeilzh

Yeşil göz: Tıpkı mavi göz gibi az pigment barındırır, zeytin yeşili, zümrüt yeşili, orman yeşili gibi yeşilin tonları bunların karışımı veya desenleri olabilir. Ayrıca Türkiye yeşil gözlü nüfus sıralamasında ikinci sıradadır.

_________________________________

elaq

Ela göz:Kehribar ile yeşil veya mavi ile yeşil ya da mavi ile kehribar çaprazlamalarından doğan melezdir. İrisin merkezine doğru renk yeşile veya kehribara döner, dışı mavi veya yeşil olabilir. Hazel olarak da bilinir.

__________________________________

kehribar

Kehribar göz: Sarı, açık kahverengi, turuncu, altın rengi, gibi sarı tonlarını barındırır. Kırmızı sarı karışımı gibi kahverengin bir tonuna benzer.

__________________________________

gribb

Gri göz: Çok ender rastlanır ve çok güzeldir. Yeşilin ya da mavinin mutasyonudur. Gümüşî gri olabildiği gibi hafif yeşil desenleri olabilir. Çok açık mavi gibi gözükebilir

__________________________________

krmz

Kırmızı göz: Akşınların göz rengidir. Hiç pigment yoktur, ışığa inanılmaz hassastır ve göz bebekleride kırmızıdır.

__________________________________

heterokromiya

Heterokromiya iridis: İnsan ya da çift gözlü canlılarda, iki gözün irislerinin birbirinden farklı renkte olması durumudur.

Bilgi Media & Vikipedi Genel Kültür AnsiklopedisiEditorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Göz Renkleri Nelerdir – Göz Renklerinin Özellikleri ve Anlamları admin tarafından 19 Ekim 2013 tarihinde eklenmiştir.
Etiketler:,
Göz Renkleri Nelerdir – Göz Renklerinin Özellikleri ve Anlamları isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz