Başlangıç » Genel » Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Kısa Kompozisyon ve Yazı Örnekleri

Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Kısa Kompozisyon ve Yazı Örnekleri

reklam

Posted by: admin 20 Kasım 2013 3 Yorum


reklam

Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Konulu Kısa Kompozisyon ve Yazı Örnekleri
İnsan hayatındaki en ehemmiyetli ve en gerçek , doğru yol gösterici ilimdir. İlim, bütün evreni ve olan olayları araştırarak, neden sonuç ilişkisi içerisinde deney ve incelemelere dayalı olan metot ve gerçeklerden yararlanılarak, yasalar oluşturmak için çalışan düzenli ve gerçek bilgi manalarını dile getirmektedir.

kompozisyon
İlim bütün alanlarda araştırma yaparak, çalışma ve yeni gerçekler ortaya çıkarmak demektir. Önceden, araştırma yapılan konular hakkındaki çalışmalar bu alanda çalışan kimselere bir kılavuz gibi yol gösterici ve bir ışık olmaktadır. Bu ele geçirilmiş bilgi ve deneyimler sayesinde, yeni buluş ve buluşlar ortaya çıkabilmektedir. İlim devamlı araştırma ve inceleme yapmayı gerektirir. Neticeye ulaşabilmek için bazen günler ve aylarca süren deneyler yapılmaktadır. Bu çalışmalar ileri derecede sabır ve konuya konsantre olmayı gerektirir. İlim alanındaki çalışmalar, işte bu denli zor ve sabırla yürütülmektedir. Bütün bu çalışmalar neticeninde ise, ortaya yeni ve bilinmeyen bir hayli bilgi ortaya çıkmaktadır.
İlim, insanlığın en temel ve en özbeöz yol gösterici kılavuzudur. İlim sayesinde, yaşadığımız evreni ve evrende oluşan, olan olayları, öğrenerek kendimizi hayata adapte etmekteyiz.
İlimle uğraşan tüm insanlar, fedakâr, sabırlı ve yaptıkları çalışmaların tüm insanlık için olduğunun şuurunda olan kimselerdir. İlim öğrenmeyi, araştırmayı, sabrı ve fedakârlığı gerektiren, bir çalışma olduğundan, toplumun ve insanlığın, bu alanlarda çalışmalar yapan kimselere, gereken saygı ve itibarı göstermesi en temel ve en ehemmiyetli bir görev olmalıdır.

Bilgi Media & Kompozisyon ve Makale Örnekleri

reklam
  1. çokkkkk güzelllllllllllllllll

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>