---- Sponsorlu Baglantilar ---

Hoşgörü İle İlgili Kısa Yazı ve Kompozisyon Örnekleri

---- Sponsorlu Baglantilar ---

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Hoşgörü İle İlgili Kısa Yazı ve Kompozisyon Örneklerini Sizlere Sunmaya devam ediyoruz. Günlük Hayatta son dönemlerdeki gelişmelerden ötürü en çok ihtiyaç duyduğumuz şeylerin başında gelen hoş görüye dair sizlerde görüşlerinizi yorum kısmındanbizlere iletebilirsiniz.

------ Sponsorlu Reklamlar -----

İnsanlar bir arada topuluk halinde yaşarlar. Onları diğer canlılardan ayıran en ehemmiyetli özellik, bir toplum oluşturmalarıdır.
Bir arada yaşayan, birbirlerine karşı insani davranan, yardımlaşan, sanki birbirleriyle kardeş olan bir toplumun fertleri, davranışlarını sürdürdüğü sürece; huzur, güven ve mutluluk dolu bir dünyayı şekillendirirler.
Dünya; insanların iyi veyahut kötü davranışlarıyla güzelleşir veya yaşanmaz olur. Cennetleşir, cehennemleşir. İnsan şayet mutluluğu arıyorsa; davranışlarıyla, sözleriyle yaşadığı dünyayı, etrafı daha bir beşerileştirir.

------ Sponsorlu Reklamlar -----

kompozisyon
İnsanları birbirine yaklaştıran, mutlu kılan davranışların başında, bilindiği gibi tolerans gelir. Kişi, bu duyguyla insanların elinde olmadan yaptıkları çirkinliklere tolerans ile bakar. İnsanların güzelliklerini görmeye, eksikliklerini kapamaya çalışır. Böylelikle, toplum hayatı birbirini bütünleyen insanların iyi niyetli davranışları ölçüsünde daha bir güzelleşir.
Günümüz insanı, nedendir bilinmez, kaba davranışlar ve çirkin sözlerle hayatı sanki kendisine zehir etmektedir. Hayatı karartmakta, daralmakta, kabalaştırmaktadır. Birbirinin görüşüne tahammül edemeyen, aynı vatanı ve coğrafyayı beraber paylaşamayan bir takım insanlar, bu negatif davranışlarıyla topluma ne büyük zararlar verdiklerinin farkında mıdırlar? Günümüz, birbirine toleransla yaklaşan, iyi niyetli, toleranslı insanlara muhtaçtır. Yaşadığımız dünya, birbirine tahammül eden güzel insanların güzel davranışlarıyla daha da güzelleşecektir.
Bir insan; diğer insanlara, olaylara, konulara toleranslı yaklaştığı sürece mutlu olur. Bu mutluluk, diğer insanlarla paylaşıldığı ölçüde de artar, dağılır.
Bugün düşünceleri nedeniyle birbirine düşman insanların var oluşu hepimizi üzmektedir. Düşünce ve görüşlerin farklılığı, iyi niyet ve tolerans hudutları içerisinde geliştiği ve dağıldığı sürece, düşünce dünyamıza bir zenginlik kazandırır. Bütün insanların tek düze bir yaşayış ve düşünceyi paylaşması, insan yapısına ters düşer. Elbette hepimiz değişik konularda, değişik görüşleri taşıyabilir ve o konularda değişik görüşler ileri sürebiliriz. Ehemmiyetli olan, bu görüşlerin tolerans hudutları içerisinde ortaya konulmasıdır.

Maviyle Pembe & Vikipedi Kompozisyon Örnekleri Sayfaları



Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Hoşgörü İle İlgili Kısa Yazı ve Kompozisyon Örnekleri admin tarafından 3 Ocak 2014 tarihinde eklenmiştir.

Hoşgörü İle İlgili Kısa Yazı ve Kompozisyon Örnekleri isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz