---- Sponsorlu Baglantilar ---

Hoşgörülü Bireyin ( Kişinin ) Özellikleri Nelerdir

---- Sponsorlu Baglantilar ---

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Hoşgörülü Kişinin Özellikleri

Hoşgörülü Birey Nedir, Kime Denir, Hakkında Bilgileri özet ve kısa bir biçimde sizlere sunmak istiyoruz.
Hoşgörü , insanın kendisine yada diğer türlü yapılan kusurları bir müddet görmezden gelmesidir . Bu görmezden gelme durumu yanlızca hoşgörü olduğu amaçlı gerçekleşmez fizyolojik olarak güçsüz olduğunuz bir insana hoşgörü değilde korktuğumuzdandan tepki gösterilmeyebiliriz . Yada yapılan hata devamlı olarak tekrarlanır ve hala daha taviz veriyorsak buda hoşgörü sayılmaz .
Hosgörü önemlidir , gereklidir , az bulunur hızlı tüketilir . yorucudur , ekinini hızlı vermez ya ondan seçim edilmeyendir .
Sosyal ilişkilerde bir tarafın , bazen farkında olmadan , kasıtlı olmayarak , bazen de kasıtla diğer tarafa ( maddi/manevi ) kayıp verebilecek bir oyun alanı/sahne yaratması halinde , diğer tarafın bunu görmezden gelerek ya da cevabınından vazgeçerek ödün sunmak tahammülünü ( erdem ) gösterebilmesidir . Tasavvuf’ta Mevlana hoşgörü’ye en güzel örnektir . Mevlana buna benzer bireyler , Yunus Emre buna benzer bireyler insanları hoşgörüye davet etmişler ve Anadolu’yu bir hoşgörü merkexi haline getirmişlerdir . Hoşgörülü olmak insanlarla ilişki kurmanın en güzel yoludur . Hoşgörü , özünde kendini bilmektir . Hoşgörü insanın özüdür .
Hoşgörü kibirdir ayni zamanda . ama hoşgörülü insan kibirinin farkinda degildir; farkina vardiginda da artik hoşgörülü degildir .
Bu vaziyette hoşgörü , ortaya çıkan durumu , değişik açıdan değerlendirip , haklı ve güzel yönlerini ön plana çıkararak pozitif sayabilmek , dosdoğru ve güzel bulabilmek , bunun da ” güzel ” olabileceğini kabullenebilmektir .

------ Sponsorlu Reklamlar -----

kisisel-gelisim-yazilari
Hoşgörülü insan toplumda sevilen insandır yada sevilmeye çalışılan insandır . Kendinden taviz sunmak , alıngan olmamak , olaylara iyi bakımdan bakmak ve bencil olmamak bizi hoşgörülü insan yapabilir . Peki bu vaziyette insan kendini sevebilirmi? Bu arızanın yanıtı kişiden kişiye değişebilir ama şu gerçektir ki hoşgörününde sınırı vardır . Topluluk tarafında sevilen insan olmak kendinden fazla taviz sunmak değildir , yeri geldiğinde olaylara dosdoğru müdehale etmek ve hataları düzeltmeye çalışmak hoşgörüden ek olarak mühim bir erdemdir .
Hoşgörü , müsamaha , tahammül , katlanma , görmezden gelme ya da göz yumma , başkalarını eylem ve yargılarında özgür bırakma , kendisinin görüşümüze ve çoğunluğun fikir biçimine aykırı düşen görüşlere sabırla , hem bir de yan tutmadan katlanma demektir . İzin verme , aldırmama , iyi karşılama anlamlarına da gelir .

------ Sponsorlu Reklamlar -----

Bilgi Media Kişisel Gelişim Yazıları


Serdarhan Bilgiler :Hoşgörülü Birey, Hoşgörülü Bireyin Özellikleri, Hoşgörülü Bireyin Özellikleri Nelerdir, Hoşgörülü Bireyin Özellikleri Nedir, Hoşgörülü Birey Hakkında Bilgi,


Bilgi Media & Vikipedi Kültür Ansiklopedisi Yararlı Bilgiler Sunar
http://aciksozgazetesi.com/etiketci.aspEditorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Hoşgörülü Bireyin ( Kişinin ) Özellikleri Nelerdir admin tarafından 18 Eylül 2013 tarihinde eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Hoşgörülü Bireyin ( Kişinin ) Özellikleri Nelerdir isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz