---- Sponsorlu Baglantilar ---
-

Hükümet Nedir Kısaca Anlamı


---- Sponsorlu Baglantilar ---

Maviyle Pembe Sözlükte Sizlere Hükümet Nedir Kısaca Anlamı Tanımı Hakkında Bilgi Ne Demek Sorularının Yanıtlarını Sizlere vermek istiyoruz. 

Hükûmet, bir devletin idaresi ve idareden mesul grup. Hükûmet, siyasi bir alet içindeki görevliler tarafından siyaset ve kararların uygulanması sürecidir. Bu arada bağlayıcı siyasi kararların alınmasından mesul görevlilerden oluşmuş gruba da hükûmet denir.

sozlukler

Tarihteki hükûmetlerin neredeyse hepsinin başında monarklar veyahut imparatorlar bulunurdu. Çağdaş toplumların çoğunda, hükûmetlerin başında, iktidarı irsiyet yoluyla edinmeyen, ihtisas ve niteliklerine dayanarak seçilen veyahut atanan görevliler bulunmaktadır. Bir takım monarşilerde hükümdara ilaveten atanmış veya seçilmiş bir hükûmet de bulunabilir.

Maviyle Pembe & Vikipedi TDK Genel Kültür Sözlüğü

Diğer Konu Linkleri > hükümet nedir kısacahükümet nedirhükümet nedir kısaca tanımıhükümet tanımıhükümet ne demek kısacahükümet ne demekhükümetin tanımıhükümet ne demektir kısacaHÜKÜMET ANLAMI NEDİRhükümetin nedir

Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Hükümet Nedir Kısaca Anlamı admin tarafından 22 Aralık 2013 tarihinde , Nedir- Ne Demek - Sözlük kategorisine eklenmiştir.

Hükümet Nedir Kısaca Anlamı isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz