---- Sponsorlu Baglantilar ---
-

İkindi Namazı Nasıl Kılınır Kaç Rekattır ( Resimli Videolu Anlatım )


---- Sponsorlu Baglantilar ---

İkindi Namazı Nasıl Kılınır Kaç Rekat sorusunun yanıtını sizlere İkindi Namazı Nasıl Kılınır Kaç Rekattır  Resimli Videolu Anlatımımız ile açıklamak istiyoruz.

Namazlar ve Kılınışları ile ilgili bilgi vermeye İkindi Namazı ile devam ediyoruz.

İkindi Namazı Dört Rekât Sünneti ve Dört Rekât Farzı olmak üzere Toplam 8 Rekattır.

ikindinamazi

İkindi namazının dört rekat sünnetinin her iki rekatı, müstakil (iki rekatlı) namaz gibidir. Onun için bu dört rekatın her iki rekatı tamamen sabah namazının iki rekat sünneti gibi kılınır.

Şöyle ki: Önce o günkü ikindi namazının sünnetini kılmaya niyet edilir. Bu namazın ilk iki rekatı bildirildiği gibi kılınınca oturulur. Bu oturuş, son oturuş demektir. Bunda “Tahiyyat ve salavatlar” okunur. Yalnız “Rabbena atina” duası okunmaz. Sonra “Allahu Ekber” diyerek üçüncü rekata kalkılır. Sübhaneke ve Eûzü Besmele’den sonra Fatiha ile bir mikdar ayet okunarak rükûa ve secdelere varılır. Ondan sonra tekbir ile dördüncü rekata kalkılarak yalnız Besmele ile Fatiha ve bir mikdar da Kur’an okunur. Sonra yine rükû ve secdelere varılır. Ondan sonra oturulur. Bu son oturuş olduğu için bunda “Tahiyyat ile Salavatlar” ve “Rabbenâ âtinâ” okunur ve iki tarafa selam verilir.
İkindi Namazının Farzına Gelince: Bu da tamamen öğle namazının farzı gibi kılınır. Yalnız niyet değişir. O günkü ikindinin farz namazını kılmaya niyet edilir.
İkindi Namazının Kılınışı Video

Bilgi Media & İslami Bilgiler Ansiklopedisi

Diğer Konu Linkleri > ikindi namazı nasıl kılınırikindi namazının video lu anlatimiilkindi namazi nqsil kilinir

Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
İkindi Namazı Nasıl Kılınır Kaç Rekattır ( Resimli Videolu Anlatım ) admin tarafından 8 Kasım 2013 tarihinde , Hakkında Bilgi kategorisine eklenmiştir.

İkindi Namazı Nasıl Kılınır Kaç Rekattır ( Resimli Videolu Anlatım ) isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz