---- Sponsorlu Baglantilar ---

İpe Un Sermek Deyiminin Hikayesi, Anlamı ve Kısaca Öyküsü

---- Sponsorlu Baglantilar ---

---- Sponsorlu Baglantilar ---

İpe Un Sermek Deyiminin Hikayesi, Anlamı ve Kısaca Öyküsünü Açıklamak istiyoruz.

------ Sponsorlu Reklamlar -----

Deyimlerin Hikayeleri ve Açıklamaları : İpe Un Sermek . İpe Un Sermek deyiminin hikayesi , öyküsü .

------ Sponsorlu Reklamlar -----

İpe Un Sermek dendiği zaman aklımıza ilk olarak Nasrettin Hoca gelir dimi? İpe Un Sermek deyimi ve hikayesi çocukluğumuzdan beri belki de en net olarak hatırladığımız ve söylenen bir deyimdir . Hafızamızı tazelemek yerine ve bu deyimi yepyeni duyan arkadaşlarımız amaçlı İpe Un Sermek deyiminin ortaya çıkma hikayesini beraber okuyalım .

sozlukler

Deyimlerin Hikayeleri: İpe Un Sermek

İstenilen işi yapmamak amaçlı farklı bahaneler uydurmak , zorlu bahaneler öne sürmek , zorluk ortaya çıkarmak anlamında bir deyim .

Nasreddin Hocanın , aldığını bir çeşitli geride vermeyen yada kırık dökük , delik , kopuk , sakat olarak geride getiren bir komşusu Hocadan bir gün urgan isterse . Hoca da Bizim hanım biraz önce urganın üzerine un serdi , veremeyiz . Der . Komşusu güler;Aman hocam , hiç urgan üste un durur mu , ipe un serilir mi? diye sorunca , Hoca cevabı yapıştırır . Neden serilmesin? Vermeye gönlüm olmayınca , ipe un da serilir elbet .

Bilgi Media Sizlere Hikaye ve deyimlerin anlamlarını sunmaya devam edecek. Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
İpe Un Sermek Deyiminin Hikayesi, Anlamı ve Kısaca Öyküsü admin tarafından 6 Ekim 2013 tarihinde eklenmiştir.

İpe Un Sermek Deyiminin Hikayesi, Anlamı ve Kısaca Öyküsü isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz