---- Sponsorlu Baglantilar ---
-

İpe Un Sermek Deyiminin Hikayesi, Anlamı ve Kısaca Öyküsü


---- Sponsorlu Baglantilar ---

İpe Un Sermek Deyiminin Hikayesi, Anlamı ve Kısaca Öyküsünü Açıklamak istiyoruz.

Deyimlerin Hikayeleri ve Açıklamaları : İpe Un Sermek . İpe Un Sermek deyiminin hikayesi , öyküsü .

İpe Un Sermek dendiği zaman aklımıza ilk olarak Nasrettin Hoca gelir dimi? İpe Un Sermek deyimi ve hikayesi çocukluğumuzdan beri belki de en net olarak hatırladığımız ve söylenen bir deyimdir . Hafızamızı tazelemek yerine ve bu deyimi yepyeni duyan arkadaşlarımız amaçlı İpe Un Sermek deyiminin ortaya çıkma hikayesini beraber okuyalım .

sozlukler

Deyimlerin Hikayeleri: İpe Un Sermek

İstenilen işi yapmamak amaçlı farklı bahaneler uydurmak , zorlu bahaneler öne sürmek , zorluk ortaya çıkarmak anlamında bir deyim .

Nasreddin Hocanın , aldığını bir çeşitli geride vermeyen yada kırık dökük , delik , kopuk , sakat olarak geride getiren bir komşusu Hocadan bir gün urgan isterse . Hoca da Bizim hanım biraz önce urganın üzerine un serdi , veremeyiz . Der . Komşusu güler;Aman hocam , hiç urgan üste un durur mu , ipe un serilir mi? diye sorunca , Hoca cevabı yapıştırır . Neden serilmesin? Vermeye gönlüm olmayınca , ipe un da serilir elbet .

Bilgi Media Sizlere Hikaye ve deyimlerin anlamlarını sunmaya devam edecek. 

Diğer Konu Linkleri > ipe un sermek deyiminin hikayesiipe un sermek hikayesiipe un sermek deyiminin anlamıipe un sermek deyiminin hikayesi kısaipe un sermek deyiminin öyküsüdeyimler anlamları ve hikayeleriipe un serme hikayesiipe un sermek deyiminin anlamı kısacaİpe un sermekipe un sermek nedir

Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
İpe Un Sermek Deyiminin Hikayesi, Anlamı ve Kısaca Öyküsü admin tarafından 6 Ekim 2013 tarihinde , Öğrenci Ders Notları kategorisine eklenmiştir.

İpe Un Sermek Deyiminin Hikayesi, Anlamı ve Kısaca Öyküsü isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz