---- Sponsorlu Baglantilar ---
-

Kanda Sedimantasyon (Sedim) Yüksekliği Ne Demektir, Neyi Gösterir


---- Sponsorlu Baglantilar ---

Kanda Sedimantasyon (Sedim) Yüksekliği Ne Demektir, Neyi Gösterir, Kanda Sedimin Yüksek Çıkmasının Anlamı Nedir Sizlere Kısaca Açıklamak istiyoruz.

Kanda belirlenen Sedimantasyon yüksekliğinin ne anlama geldiğini merak ediyorsanız kısa yazımızda öğrenmek istediğiniz bilgilere erişebilirsiniz.

soru-cevaplar

Sedimantasyon Yüksekliği;Kanda yapılan sedimantasyon ölçüm ve incelemelerinde asıl bakılan vaziyet kanda yer alan eritrositlerde oluşan çökme hızının ölçümüne verilen isimdir.

Sedimantasyon ESR olarak tabir edilen Eritrosit Çökme Hızı hekimlere çeşitli hastalıklara tanı koyabilmeleri için yardımcı olan bir kan değeridir. Sedimantasyon hızının ölçümü hastaya tanı koymak için atılan adımlardan yalnızca birisidir. Katz indeksi ve ya milimetrik değerler ile sedimantasyon hızı tanımlanmaktadır. Kanda birinci saat değeri ile ikinci saat değerinin aritmetik olarak alınan ortalamasına Katz indeksi isimi verilmektedir.

Sedimantasyon değerinin arttığı vaziyetlerde doktorlar çoğunlukla iltihabi ve enfeksiyonlu bir hastalıktan, ur, tüberküloz, romatoid artrit, glomerüloreflit gibi hastalıklardan şüphelenirler.

Maviyle Pembe Güncel Sağlık ve Yaşam Portalı

Diğer Konu Linkleri > sedimantasyon yüksekliğisedim yuksekligisedim ne demeksedimantasyonkanda sedimantasyon yüksekliğikanda sedimantasyon yüksekliği nedirsedimantasyon nedir vikipedikanda sedimantasyonsedimin yüksek çıkması ne demekkanda sedim yüksekliği

Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Kanda Sedimantasyon (Sedim) Yüksekliği Ne Demektir, Neyi Gösterir admin tarafından 20 Aralık 2013 tarihinde , Hakkında Bilgi kategorisine eklenmiştir.

Kanda Sedimantasyon (Sedim) Yüksekliği Ne Demektir, Neyi Gösterir isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz