---- Sponsorlu Baglantilar ---

Karagöz Ve Hacivatın Özellikleri Nelerdir Kısaca

---- Sponsorlu Baglantilar ---

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Gölge Oyunu Karakterleri Karagöz Ve Hacivatın Özellikleri Nelerdir Kısaca, Karagöz ve Hacivatın Özellikleri Hakkında Bilgileri sizlere özet ve kısaca açıklamak istiyoruz.

------ Sponsorlu Reklamlar -----

Karagöz Ve Hacivatın Nitelikleri nedir
Hacivatın Özellikleri : Severek izlediğimiz Gölge oyunu Hacivat’ın gerçek isminin Hacı İvaz olduğu tarih bilimcilerce söylenmektedir. Hacivat karakteri genel hatlarıyla düzeni temsil eder. Nabza uygun şerbet verir. Kişiye Özel çıkarlarını genel hatlarıyla sürekli olarak ön planda tutar. Az buçuk okumuşluğundan faydalanarak bolca yabancı kelimelerle ve sözcüklerle konuşmayı sever. Sahnede yer alan herkesi tanır, onların işlerine aracılık eder. Alın teriyle çalışıp kazanmaktan daha çok Karagöz’ü çalıştırarak onun sırtından geçinmeye bakar. Oyun gereği değişik elbiseler içerisinde Keçi Hacivat, Çıplak Hacivat, Bayan Hacivat, Kahya Hacivat buna benzer değişik tasvirleri vardır.

------ Sponsorlu Reklamlar -----

karagoz-hacivat

Karagöz: Oyunun hiç kesinlikle başrol oyuncusu Karagöz’dür. Okumamış bir millet adamıdır. Hacivat’ın kullandığı ecnebi kelimeleri anlamaz veya anlamaz görünüp, onlara hatalı anlamlar yükleyerek meydana türlü nükteler çıkarırken bir yandan da Türkçe lisan şartlarıyla ecnebi kelimeler kullanan Hacivat ile alay eder. Her işe burnunu sokar,her işe karışır, sokakta olmadığı zaman da evinin penceresinden uzanarak, veya içerden seslenerek işe karışır. Dobra, zaman zaman patavatsız yapısından dolayı ikide bir kolay olmayan durumlarda kalırsa da bir yolunu bulup işin içinden sıyrılır. Çoğu zaman işsiz, geçim derdindedir.Hacivat’ın bulduğu işlere girip çalışır. En En Başında ışkırlak adı verilen oynak bir şapka vardır. Ve Karagöz’de boyle tanınır.

Bilgi Media & Gölge Oyunu Hakkında Bilgiler Sunar.Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Karagöz Ve Hacivatın Özellikleri Nelerdir Kısaca admin tarafından 21 Ekim 2013 tarihinde eklenmiştir.

Karagöz Ve Hacivatın Özellikleri Nelerdir Kısaca isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz