---- Sponsorlu Baglantilar ---
-

Kısaca Anadolu Selçuklu Devletinde Toprak Yönetimi


---- Sponsorlu Baglantilar ---

Anadolu ve Türk Tarihi Konu anlatımlarında Kısaca Anadolu Selçuklu Devletinde Toprak Yönetimi Hakkında Özet ve Kısa Bilgileri Sizlere açıklamak istiyoruz.

anadolu-selcuklu

Toprak İdaresi

Toprağın devlet mülkiyetinde olduğu Anadolu Selçuklularında toprak idaresi 4 bölüme ayrılmaktadır.

İkta sistemi ile devletin silahlı güç harcamalarının azalması amaçlanmıştır. İkta sistemi ile birlikte imalat artmış, asayiş ve güvenlik sağlanarak devletin otoritesi arttırılmak istenmiştir.

Anadolu Selçuklu vaktinde halka hizmet emeliyle yapılan cami, medrese, şifahane, kervansaray, imarethane gibi yerlerin giderleri vakıflardan ele geçirilen gelirlerle karşılanmaktaydı.
Bilgi Media & Vikipedi Türk  İslam Tarihi ve Anadoluda Türkler Konu Anlatımları

Diğer Konu Linkleri > selçuklularda toprak sistemianadolu selçuklu devletinde toprak yönetimibuyuk selcuklularda toprak yonetimiselçuklularda toprak sistemi nediranadolu selçuklu devleti toprak yönetimiselçuklularda toprakselçuklularda toprak bölümleriselcuklularda toprak ve askeri sistemselçuklularda toprak yönetimiselçuklularda toprak yönetimi nedenleri ve sonuçları

Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Kısaca Anadolu Selçuklu Devletinde Toprak Yönetimi Krizantem tarafından 28 Ocak 2014 tarihinde , Hakkında Bilgi kategorisine eklenmiştir.

Kısaca Anadolu Selçuklu Devletinde Toprak Yönetimi isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz