---- Sponsorlu Baglantilar ---

Liseyi Dışarıdan Bitirmek Kayıt Olmak İçin Gerekenler Nelerdir

---- Sponsorlu Baglantilar ---

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Liseyi Dışarıdan Bitirmek Kayıt Olmak İçin Gerekenler Nelerdir, Neler Gerekiyor Gerekli Olan Evraklar Hakkında Bilgileri ve yapmanız gerekenleri sizlere kısaca anlatmak istiyoruz. 

Bilim ve teknolojinin çağ atlatığı bu devirde artık lise mezunu olmak bile iş bulmak için minumum şart olarak öne çıkmakta. Sizlere bu bilgi notumuzda açık lise ile ilgili bilgileri sunmak istiyoruz.

Bir işe girmek istiyorsunuz ama lise mezunu değilsiniz, o zaman yapacağınız ilk iş Liseyi dışarıdan bitirmek olacak. Peki bunu nasıl yapabilirim diyorsanız yanıt belli.

------ Sponsorlu Reklamlar -----

lisekayitlerilisekayitleri

------ Sponsorlu Reklamlar -----

İlk Yapmanız gereken şey açık öğretim lisesine kayıt yaptırmanızdır.

Açıköğretim lisesine kayıt yaptırmak için yapılması gerekenler

2013-2014 döneminde açıklanmış olan Başvuru tarihleri arasında bulunduğunuz yerdeki halk eğitim ve mesleki eğitim merkezlerine gidip başvurmanız gerekmektedir.
Başvuru süreci şu şekilde ilerlemektedir.

* İlk olarak, bankaya açık lise kayıt ücretini ödemeniz gerekmektedir, bir dönem için ödenmesi gereken açık lise kayıt ücreti şu anda 25 TL’dir.

* İkinci olarak ise, ödeme yaptığınız banka dekontuyla beraber yeni kayıt bürosuna gitmenizdir.

Tüm Türkiye’deki açık öğretim lise bürolarını ve kayıt olabileceğiniz halk eğitim ve merkezi eğitim büroları için http://www.aol.meb.gov.tr/hem_goster.asp ilgili linke bakabilirsiniz.

*Üçüncü ve en son olarak ise ders seçimi işlemidir, size verilmiş olan öğrenci numaranız ve şifrenizle sisteme giriş yapıp, ders seçimi yapabilirsiniz.

 

Açık Öğretim Lisesine Kayıt Dışarıdan liseyi bitirmek için Kimler Başvuru Yapabilir?

* İlköğretim okulu/ortaokul mezunu olup lise eğitiminin yapmamış olanlar.

* Ülkemizde eğitim veren eğitim kurumlarının ortaöğretim düzeyindeki genel lise ve Meslek Liselerinden mezun olmadan ayrılanlar.

* Astsubay hazırlama okulları, askeri ve polis okulları, anadolu öğretmen liseleri, sağlık meslek liseleri, anadolu güzel sanatlar liseleri, spor liseleri, sosyal bilimler liseleri, askeri liseler, anadolu lisesi türü okulların fen liseleri alanı programı uygulayan liselerden ayrılanlar, resmî ve özel anadolu liseleri, yabancı dil ağırlıklı liseler, sağlık meslek liseleri ve fen liselerinden ayrılanlar.

* Açık Öğretim Lisesine veya Mesleki Açık Öğretim Lisesine kayıtlı olan fakat öğrencilik durumu Silik olarak görünenler, ya da Açık Öğretim Lisesinden veya Mesleki Açık Öğretim Lisesinden tasdikname alan kişiler.

* Yurt dışında öğrenim görmüş olup, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ya da Yurt Dışındaki Eğitim Ataşeliklerinden Denklik Belgesi alanlar.

Açık liseye kayıt olabilirler.


Serdarhan Bilgiler :dışardan lise bitirme, liseyi dışarıdan bitirme, dışardan lise bitirme 2014, meslek lisesi dışarıdan bitirme 2013, dışardan sağlık meslek lisesi bitirme, liseyi dışardan bitirmek için gerekenler


Bilgi Media & Vikipedi Kültür Ansiklopedisi Yararlı Bilgiler SunarEditorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Liseyi Dışarıdan Bitirmek Kayıt Olmak İçin Gerekenler Nelerdir admin tarafından 12 Eylül 2013 tarihinde eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Liseyi Dışarıdan Bitirmek Kayıt Olmak İçin Gerekenler Nelerdir isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara
1 response to “Liseyi Dışarıdan Bitirmek Kayıt Olmak İçin Gerekenler Nelerdir”
  1. songül bal diyor ki:

    dışardan lise bitirmek için tastik name şartmı .

Sende Yorum Yaz