---- Sponsorlu Baglantilar ---

Migrenin Kalıcı ve Kesin Tedavisi Var mı ?

---- Sponsorlu Baglantilar ---

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Önemli Sağlık Sorunlarından olan Migrenin Kalıcı ve Kesin Tedavisi Var mı , Migren Nasıl Tedavi Edilebilir ve Migren Tedavisinde En Son Gelişmeler ile tedavi yöntemleri nelerdir sorularının yanıtlarını sizlere vermek istiyoruz. Sizlerde daha sağlıklı bir hayat için bir problem ile karşılaştığınızda kısa zamanda hekiminize görünün. 

------ Sponsorlu Reklamlar -----

Anestezi ve Reanimasyon Uzm. Dr. İlker Solmaz, dokuları yine canlandıran rehabilitasyon yolu “Proloterapi” ile migren ataklarının azaltıldığını ve çoğunlukla da kalıcı olarak tedavi edilebildiğini söyledi.

------ Sponsorlu Reklamlar -----

migren

Çağımızın hastalıklarından biri olan migren, ağrıgeldiği vakit bir hayli kişinin hayatını çekilmez hale getiren bir hastalık. Uzun soluklu rehabilitasyonlarla ancak başa çıkılabilen migrenden Proloterapi ile kurtulmak olası.

Anestezi, Reanimasyon ve Proloterapi Uzmanı Dr. İlker Solmaz, migrenin belirli aralıklarla gelen hafif baş ağrısından, çok şiddetli baş ağrısına kadar değişen bir hastalık olduğunu belirterek, hastalığın ekseriyetle tek taraflı, yoğun ve zonklayıcı tarzda bir baş ağrısı, bulantı, kusma, görme bozuklukları, ışıktan ve sesten rahatsız olma, baş dönmesi gibi belirtilerle izlediğini hatırlattı.

Ağrının nedeni ortadan kaldırılıyor

Uzm. Dr. Solmaz ağrı kesicilerin ağrıyı bir müddet için ertelediğine işaret ederek, Proloterapinin ağrının nedenini ortadan kaldırdığını vurguladı. Dr. İlker Solmaz, yola ait şu bilgileri verdi:

“Boyun ve baş bölgesinde yer alan ağrıların en çok sebebi boyun omurgasını birbirine bağlayan bağlardaki harabiyettir. Omurgadaki bağların zayıflığı boyun baş-boyun bölgesindeki adalelerin adalemesine bu da şiddetli ve ağrı kesicilere cevaplamayan ağrıların ortaya çıkmasına kapı aralamaktadır. Proloterapi uygulamasıyla bu bölgede yer alan hasarlı bağlara yeniden can veriyoruz. İçerisinde şekerli serumun da bulunduğu özel bir sıvı enjeksiyonu ile hasarlı bölgede mikropsuz irin oluşturuyoruz. Bu iltihaplı bölge kısa zamanda tamirci hücreler tarafından işgalediliyor ve o bölgede sağlam bir dokunun oluşması sağlanarak ağrının nedeni ortadan kaldırılıyor.”

Migren Hayatınıza Mani Olmasın

Migren ataklarını tetikleyen unsurların kişiden kişiye değiştiğinin vurgulayan İlker Solmaz, yüksektansiyon, kadınlarda regl dönemleri, içki, duygusal stres, aç kalma ve çok fazla veyahut az uyku gibi fiziksel stresin yanı sıra, iklim değişikliği, yoğun kokular, göz kamaştıran yoğun ışıklar ve ses gibi etkenlerin en sık görülen tetikleyiciler olduğunu belirtti.

Migren yakıntısıyla gelen tüm hastaların Proloterapi yolu ile ilaç kullanmayı bıraktıklarını ve atakların tekrarlamadığını vurgulayan Uzm. Dr. İlker Solmaz; 4-6 seansta migren ataklarından kurtulmanın olası olduğunu ifade ederek, Proloterapinin yanı sıra yapılması gerekenleri şöyle sıraladı:

•        Hayat tarzının düzenli olması,
•        Düzenli uyumak,
•        Düzenli yemek yemek,
•        Bilinen tetikleyicilerden uzak durmak (kafein, daha önceki peynir, et savunucuları, monosodyum glutamat, salamura ürünler, çerez)
•        Düzenli aerobik egzersiz yapmak,
•        Stresi azaltmak, stresli vaziyetlerden kurtulmak için ileriye yönelik tasarı yapmak,
•        Boş zamanlar, hobiler, sosyal aktiviteleri artırmak,
•        Etrafsal etkenlerden kaçınmak,
•        Güneş gözlüğü takmak,
•        Dumanlı, kokulu, gürültülü ortamlardan uzak durmak,
•        Vücut duruşunun düzgün olmasına dikkat etmek.
Maviyle Pembe Günlük Yaşam ve Sağlık AnsiklopedisiEditorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Migrenin Kalıcı ve Kesin Tedavisi Var mı ? admin tarafından 19 Aralık 2013 tarihinde eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Migrenin Kalıcı ve Kesin Tedavisi Var mı ? isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz