---- Sponsorlu Baglantilar ---
-

Özdeyiş ( Vecize ) nedir? Kısaca Özellikleri Nelerdir


---- Sponsorlu Baglantilar ---

Özdeyiş ( Vecize ) nedir? Kısaca Özellikleri Nelerdir Sorusunun yanıtı hakkında özet ve kısa bilgileri sizlere sunmak istiyoruz.

Özdeyiş ( Vecize ) nedir?
Bir düşünceyi en kısa , en özlü şekilde ifade eden bir veya birkaç cümleden oluşan bilgece söz . eş . Özdeyiş , özsöz , özlü söz; önceki dilde cümle – i hikemiye , kelam – ı kibar . Atasözlerinden farkı , söyleyeninin veya yazanın bilinmesidir . Vecizeler , özgür bir eser durumunda yazılabildikleri buna benzer , bir yazarın eserlerinde dağınık olarak da bulunabilir . Vecizeler de tıpkı atasözleri buna benzer yaşanan olaylardan , gözlemlerden ve deneyimlerden çıkarılan sonuçlara , derslere dayanır özdeyiş.

soru-cevap-resimleri
Özdeyişlerin özellikleri
1 – Özdeyişler , kısa ve özlü sözlerdir .
2 – Doğruyu , güzeli ve söylemektedir .
3 – Bir yargıyı bildirmektedir .
4 – Söyleyeni belli sözlerdir .

Bilgi Media & TDK Sözlük Vikipedi

Diğer Konu Linkleri > özdeyişlerin özellikleriözdeyiş nedirvecize nedirözdeyiş nedir kısacavecize ne demekozdeyis ne demeközdeyiş özellikleriözdeyiş vecize nedirvecizeÖzdeyiş (vecize) nedir kisaca

Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Özdeyiş ( Vecize ) nedir? Kısaca Özellikleri Nelerdir admin tarafından 24 Eylül 2013 tarihinde , Genel kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Özdeyiş ( Vecize ) nedir? Kısaca Özellikleri Nelerdir isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara
1 response to “Özdeyiş ( Vecize ) nedir? Kısaca Özellikleri Nelerdir”
  1. alp korkmaz diyor ki:

    harika kısa müthiş bi yer 😀 😀 😀

Sende Yorum Yaz