---- Sponsorlu Baglantilar ---

Polis Ne İş Yapar – Polisin Görevleri Nelerdir

---- Sponsorlu Baglantilar ---

---- Sponsorlu Baglantilar ---

polislerin Görevleri,Polis Ne İş Yapar – Polisin Görevleri Nelerdir Özet Madde Madde sizlere yanıtlamak istiyoruz. Polislik Hakkında Bilgileri sitemizde bulacaksınız.

------ Sponsorlu Reklamlar -----

Polis Ne İş Yapar

------ Sponsorlu Reklamlar -----

polislik mesleği nedir?

 

Polisler Ne İş Yaparlar Maddeler Halinde

polis-resimleri

1-Polisin görevinin hukuki bir dayanağı olması gerekmektedir. Hizmetin gerektirdiği şeyleri yapmak yasakları da yapmamak ile yükümlüdür.

 

Bir Polisin temel görevi ; ülkenin iç güvenliğini sağlamak, olası yasa dışı durumların önüne geçmek, suçları önlemek ve gerçekleşen olayları açığa kavuşturmaktır.

 

2- Polis Yetkilerinin asıl ve temel amacı, kamu ototesini ve kamunun yararını sağlamaktır. Polisler kamu yararı için görev yaparlar. Kamunun yararının sağlanması ancak toplum düzeninin sağlanması ile gerçekleşir.

 

3- Polisin yaptığı görevi çeşitlidir. Günlük yaşantıda polisin görev alanına girmeyen, polisi ilgilendirmeyen konu yoktur desek yerinde oldu. neredeyse tüm konular ile alakalı görevi bulunmaktadır.Polisin görevlerini kanunu, geleneksel ve demokratik olarak sınıflandırılabilir.

 

4-Polisin kanuni görevlerini toplumun genel asayişi, sosyal yardım, devletin yürütme gücüne yardımcı olmak, olası suçları önleme, olayları bastırma, ve adli görevleri olmak üzere altı ana başlık altında toplamak mümkündür.

 

5- Polisin esas görevi olan kamu düzenin 4 ana öğesi vardır. Bu öğeler güvenlik, sağlık, esenlik ve ahlaktır.

 

Polis nasıl olmalıdır diye soruyorsanız Polis açık, kısa, net ve anlaşılır olmalıdır. Kısacası Eşit, adil ve dengeli olmak polis olmak için oldukça önemlidir.

Bilgi MediaEditorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Polis Ne İş Yapar – Polisin Görevleri Nelerdir admin tarafından 25 Ağustos 2013 tarihinde eklenmiştir.
Etiketler:, , , ,
Polis Ne İş Yapar – Polisin Görevleri Nelerdir isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara
8 responses to “Polis Ne İş Yapar – Polisin Görevleri Nelerdir”
  1. tıpkı diyor ki:

    adımın ne oldugunu bilmiyorum bilen varmı?

  2. merve diyor ki:

    çok komik 🙂

  3. dilara sönmez diyor ki:

    Eyyyyyyyyyyyyyy hiç işime yaramaz

Sende Yorum Yaz