---- Sponsorlu Baglantilar ---
-

Sanayi (Endüstri) Nedir? Kısaca


---- Sponsorlu Baglantilar ---

Sanayi (Endüstri) Nedir? sorusunun yanıtını Kısaca  Vikipedi Kaynaklı Tanımı ve Açıklaması ile sizlere özet, kısaca sunmak istiyoruz.

Hammaddelerin ya da yarısı işlenmiş olan maddelerin kullanıma hazırlıklı hale getirilmesi işlemine sanayi denir . Sanayi ülkelerin ekonomik gelişmesinde oldukça önemlidir . Çünkü gelişmiş ülkeler sahip oldukların zenginliklerinin mühim bir bölümünü sanayileşme ile sağlamışlardır .

sanayiresimleri

Sanayi 18 . yüzyılın İkinci yarısından bir önce İngiltere’de ek olarak bir sonra Batı Avrupa ülkeleri ve ABD’de gelişmiştir . Sanayinin gelişmesiyle el emeğinin yerini seri üretim yapan makineler almış , kısa zamanda mal üretilmiştir . Üretilen bu malların pazarlanması yepyeni bir zenginleşme zamanı başlatmıştır . Günümüzde sanayi , ülkelerin ekonomisini yönlendiren başlıca sektör haline gelmiştir . Sanayi ülkelerinin naturel kaynaklarının değerlendirilmesi , birçok sayıda insana iş imkanı sağlaması , üretim kapalı mekanlarda yapıldığı amaçlı iklim şartlarından etkilenmemesi , üretilen ürünlerin uzun ömürlü olması ve pazarlamaya göre olması nedeni ile mühim imkanlar sunmaktadır . Bir yerde sanayi tesislerinin kurulup gelişmesi farklı koşullara bağlıdır .

Bilgi Media Genel Kültür Ansiklopedisi

Diğer Konu Linkleri > endüstri nedirendüstri nedir kısacasanayi nedir kısacaendustri ne demeksanayi nedirendüstri nedir kısaca bilgisanayi nedir vikipedisanayi tesisi nedirsanayi nedir kısaca tanımısanayi kısaca tanımı

Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Sanayi (Endüstri) Nedir? Kısaca admin tarafından 24 Eylül 2013 tarihinde , Genel kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Sanayi (Endüstri) Nedir? Kısaca isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz