---- Sponsorlu Baglantilar ---

Sevgilim Bana Yalan Söylüyor mu Söylemiyor mu

---- Sponsorlu Baglantilar ---

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Merak edilen bir konudur birlikteliklerde yalan konusu. Sevgilim Bana Yalan Söylüyor mu Söylemiyor mu Nasıl Anlarım, İlişkilerde Yalan Nasıl Anlaşılır Sorularının Yanıtları sizlerle. Peki sizce sevgilinin yalan söyleyip söylemediğini nasıl ve ne yaparak öğrenebiliriz.

------ Sponsorlu Reklamlar -----

Bir ilişki esnasında yalan tüm olanları aranızda bitirebilir. Peki sevgilinizin yalanını nasıl ortaya çıkarırsınız?

------ Sponsorlu Reklamlar -----

1. Gülüşüne dikkat!

Gerçek bir gülüşte tüm yüz adaleleri faaliyete geçer. Gözlerin çevresi gerilir ve gözler kısılır. Göz kenarlarında tansıklar oluşur. Zorlama bir gülümsemede ise gözlerde gerilme yoktur. Yalnızca dudak gülümseme pozisyonuna gelmiştir.

pinokyo-karikaturleri

2. Kollar ve bacaklar

Yalan söyleyen kişinin çoğunlukla ellerin istikameti kişinin kendisini gösterir vaziyette olur. Eller yüze dokunur veyahut kaşıma hareketi yapar. Burna dokunma veyahut kulak arkasını kaşıma yalanın en ehemmiyetli işaretlerinden biridir. Yalan söyleyen biri göğsüne ve kalbine elini koymaz.

3. Fazla bilgi sunumu
Yalan söyleyen biri çok konuşur ve fazla bilgi verir.

4. Göz teması
Yalan söyleyen kadın göz temasından kaçınır. Bu derinlerde yatan bir suçluluk duygusunun ifadesidir. Bununla beraber yalan söyleyen birinin normalden fazla göz kırptığı fark edilir. Bakışın yöneltildiği nokta da ehemmiyetli bir yalan detektörüdür. Sağ elini kullanan biri gerçek bir olayı anlatırken bir şeyi hatırlamaya çalışıyorsa sola bakar. Şayet düşünürken sağa bakıyorsa yüzde yüz yalan söylemeye hazırlanıyordur, birazdan bir şey uyduracaktır.

5. Duyguların ifade şekli

Yalan söyleyen birinin duygularını ifade edişindeM zamanlama ve duygunun şiddeti normale kıyasla hatalı gibidir. Duygular gecikmeli gelebilir, ya da gereğinden uzun veya kısa sürebilir.

6. Yaralı ceylan modeli
Yalancı kadın, sualleriniz karşısında bunalıp başını ve vücudunu başka bir istikamete çevirecektir. Yalan söylemekte olan biri her vakit savunmaya geçer ve sualleriniz karşısında kendini savunmaya, yaralı ceylanı oynamaya başlar.

7. Yanıtta gecikme

Suallerinize cevaplarken bir anlık duraksamalar yaşayan kişi kafadan hikâye yalana çalışıyordur. Dürüst bir yanıt meselenin hemen peşinden şak diye gelir. Tekzip eder ise bir anlık zihinsel faaliyet gerektirir ve uydurulan hikâyedeki ayrıntılarla çelişip çelişmediği zihinde kontrol edilirken sessiz bir müddet geçer.

8. Suskunlukla çözülme

Yalan söyleyen kişi suskunluk anlarını birer tehdit olarak okur ve doldurmaya çalışır. Konuşmaya başlarken siz suskun kaldığınızda o hemen lafa dalıyor, abuk subuk konularla gönlünüzü hoş etmeye çalışıyor ya da durmadan suskunluk anlarının ardından değişik konulara meylediyorsa büyük olasılıkla yalan söylüyordur.

9. Konuyu değiştirme

Suçsuz biri süre giden bir sohbette konudaki ani değişim karşısında şaşırır ve lafı asal konuya geri çekmek ister. Yalancı sevgiliniz ise konunun durmadan dağılmasından keyif alır. Bu onun için salladığı palavranın üstünün örtülüyor olması mananına gelir.

Kaynak:Askmen
Maviyle Pembe & Kadın, Erkek ve Yaşam PortalınızEditorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Sevgilim Bana Yalan Söylüyor mu Söylemiyor mu Reis Bey tarafından 28 Ocak 2014 tarihinde eklenmiştir.

Sevgilim Bana Yalan Söylüyor mu Söylemiyor mu isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz