---- Sponsorlu Baglantilar ---

Sincaplar Ne Yer, Nerelerde Yaşar ve Nasıl Beslenirler

---- Sponsorlu Baglantilar ---

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Sincaplar Ne Yer, Nerelerde Yaşar ve Nasıl Beslenirler

------ Sponsorlu Reklamlar -----

Soruyu Soran: Zeliha Y.

------ Sponsorlu Reklamlar -----

Soru:  Merhaba ben ev hayvanlarını pek fazla seven biri değilim ancak çocukluğumdan bu yana sincaplara bir hayranlık duyuyorum desem yeridir ve çok severim. Bu nedenle Evime sincap almaya karar verdim. Ancak bu konuda çok ta bilgim yok. Yani Sincap Nasıl beslenir diye soracak olursanız inanın bilgim yok. Sincaplar hakkında bilgi edinmeye ihtiyacım var. Bana Sincaplar Nasıl Yaşarlar, Nerede Yaşarlar, Ne Kadar Yaşarlar soruları konusunda bilgi verirseniz çok ama çok mutlu olurum teşekkürler.

sincapresimleri

Cevap: Sayın Sitemiz takipçisi size sincaplar ile ilgili kısa bilgiler vermek istiyoruz. Sincaplar sizin de belirtiğiniz gibi oldukça sevimli hayvanlar ve ayrıca da çok akıllılar. Benim yakın bir arkadaşımda evinde sincap besliyor. Ancak ben kişisel görüş olarak sincapların evde beslenmesine ve yetiştirilmesine karşıyım. Nedeni soracak olursanız sincaplar vahşi doğada yaşam için yaratılmış hayvanlar. Onların yaşam alanlarından koparmayalım. Küçücük bir kafeste yaşamaya zorlanması hiç uygun değiller. Ancak yine de sorduğunuz sorunun yanıtını verelim.

 

Sincaplar Ne Yerler; İğne yapraklı ağaçların tohumlarını dişleri ile kozalakları ısırarak serbest bırakırlar. Meşe palamutları, taze ağaç kabukları, böcekler, ceviz, badem, fındık, tomurcuklar, mantarlar ,salyangozlar, ve kuş yavruları ile beslenirler. Zor zamanlarda ve kışın beslenmek için Tohumları ve kabuklu yemişleri birer birer toprağa gömerek saklarlar ya da kovuklarda depolarlar. İnsanlar için zehirli olan porsuk ağacının tohumları sincapların en sevdiği besinlerin başında gelmektedir. Ancak sincapların saklamış oldukları tohumların bir kısmını bulamamasından dolayı toprak altında kalan bu tohumlar sayesinde yeni fidanlar yetişir.

Sincaplar Nerde Yaşar;  sincapların yaşam alanları Akdeniz adaları ve İzlanda dışında tüm Avrupa’dan, Japonya’ya kadar oldukça geniş bir coğrafyaya dağılmıştır. Türkiye’de ise sincaplarTrakya ve Kuzeydoğu Anadolu’da (Kars civarı) İzmit’te Balaban köyü çevresinde yaşar.


Serdarhan Bilgiler :sincap ne yer,sincaplar ne yer,sincap nerede yaşar,sincapların hayatı,sincaplar nerede yaşar,sincap ne yer nerede yaşar,sincap nerede yaşar ne yer,sincaplar ne kadar yaşar,sincap hakkında kısa bilgi,sincap nedir ve nasıl


Bilgi Media & Vikipedi Kültür Ansiklopedisi Yararlı Bilgiler SunarEditorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Sincaplar Ne Yer, Nerelerde Yaşar ve Nasıl Beslenirler admin tarafından 8 Eylül 2013 tarihinde eklenmiştir.
Etiketler:, , , ,
Sincaplar Ne Yer, Nerelerde Yaşar ve Nasıl Beslenirler isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara
2 responses to “Sincaplar Ne Yer, Nerelerde Yaşar ve Nasıl Beslenirler”
 1. güneş diyor ki:

  merhaba ben güneş.
  Ben hayvanları çok severim hem de çok tatlılar ama her zaman tüylü hayvanlar benim ilgimi daha çok çekmiştir ama hayvanları çok severim hep hayvanları incelerim.
  Şimdi meseleye geleyim, evimde bir kuşum var ama sincabı çok istiyorum ben konya- sarayönü (sarayönü) nde yaşıyorum sincapım olmasını istiyorum ama en ayrıntısına kadar ne yediklerini bilmek istiyorum şey siz ben tavsiye etmiyorum demişsiniz ya ben onunla hep oynarım sadece uyurken kafeain içine koyarım şu an benim siziden istediistediğim şey ne yediklerini ayrıntıyla anlatmanızı isiyorum , nereden almalıyım ama ucuz ve hangi yaş olması lazım..
  YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM

  • admin diyor ki:

   Beslenme ile ilgili bilgiler konu içinde bulunmaktadır. Ancak güncel fiyatlar konusunda bulunduğunuz yerde ki Pet Shop lar ile görüşmenizi öneririz. Beslenmesi konusunda daha detaylı bilgiyi de oradan size anlatacaklardır.

Sende Yorum Yaz