---- Sponsorlu Baglantilar ---
-

Tayfun Nedir ? Nasıl Oluşur


---- Sponsorlu Baglantilar ---

Tayfun, Tayfun Nedir ve nasıl Oluşur, Tayfun Neye Denir sorularının yanıtlarını doğal afetler ile ilgili hazırladığımız kısa bilgi notumuz ile sizlere sunmak istiyoruz.

Tayfun , Kasırgalar , kuvvetli rüzgarları , farklı bulut yapıları ve sellere yol açan yağmurlarıyla Dünya’nın belkide en olağanüstü gökyüzü olaylarından birisidir . Hortumlardan yaklaşık olarak 2000 kat ek olarak büyük kalan kasırgalar , yollarına çıkan neredeyse her şeyi yok eder , verdikleri büyük zararlarla ülkelerin ekonomilerini felce uğratırlar .

kasirgaresimleri

Büyük ihtimalle de gerçekleştikleri bölgelerde birçok can alırlar . Hortumlar genellikle kısa sürüp tespit edilmiş ve birçok ufak bir alanda tesirli olurken; kasırgalar oldukça genişçe alanlara yayılabilir ve daha yavaş hareket ederler .

Büyük Okyanus’un batısında ve Çin Denizinde sıklıkla görülür . Kuvvetli kasırga anlamına gelir . Tayfunlar yerleşim bölgelerinde yapıların bir bölümünün yıkılmasına yol açar .

Bilgi Media & Vikipedi Genel Kültür Ansiklopedisi

Diğer Konu Linkleri > tayfun nedirtayfun nasil olusurtayfun nedir kisacatayfun nedir nasıl oluşurtayfun doğal afeti nedirtayfun nedir kısaca bilgidoğal afet tayfun nedirtayfun doğal afetidoğal afet tayfundoğal afet ta

Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Tayfun Nedir ? Nasıl Oluşur admin tarafından 27 Eylül 2013 tarihinde , Hakkında Bilgi kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Tayfun Nedir ? Nasıl Oluşur isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz