---- Sponsorlu Baglantilar ---
-

TDK ve TTK Nedir? Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumunun Amaçları ve Görevleri Nelerdir?


---- Sponsorlu Baglantilar ---

TDK ve TTK Nedir? Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumunun Amaçları ve Görevleri Nelerdir?  sizlere özet ve kısaca açıklamak istiyoruz. 

Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu’nun amaçlarını ilk öncelik olarak kısacası özetleyip açıklayıp sonrada kapsamlı bir biçimde açıklayacağım.Bu 2 kurumun kısacası hedefleri şöyledir;

sorucevaplar
Türk Dil Kurumu (TDK) Amacı: Türkçeyi incelemek ve Türkçenin gelişmesi amaçlı çalışmaktır.
Türk Tarih Kurumu (TTK) Amacı: Türk tarihini araştırmak, tanıtmak ve Türk tarihini yazmaktır.

Şimdi de Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu’nun amaçlarını kapsamlı bir biçimde öğrenelim;
Türk Dil Kurumunun Amaçları
Bugünkü Türk Dil Kurumu´nun faaliyet maksadı Türk dilini özgür bir duruma getirmektir.. Atatürk’ün anlam etmiş olduğu; Milli duygu ile Dil arasındaki bağ birçok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu Dil şuurla işlensin. Ülkesini, çok yüksek bağımsızlığını korumasını alim Türk milleti, dilini de ecnebi diller boyunduruğundan kurtarmalıdır, sözü ve fikir yolu Kurumun ilkesidir..
Türk Tarih Kurumunun Amaçları
Türk Tarih Kurumu (kısacası TTK), Türk tarihinin ilk kaynaklardan araştırılması maksadıyla Gazi Mustafa Kemal’in direktifi ile 193bir’de oluşturulmuş bir denetim kurumudur.

Türk Tarih Kurumu’nun maksadı Türk tarihini ve ülkemiz tarihini ve bunlarla ilgilenen konuları, Türklerin medeniyete hizmetlerini, ilmî yoldan incelemek, araştırmak, tanıtmak, dağıtım ve yayınlar inşa etmek, bunlara dayanarak da Türk tarihini ve ülkemiz tarihini yazmaktır.

 Bilgi Media & Vikipedi Genel Kültür Bilgi Paylaşımları

Diğer Konu Linkleri > türk dil kurumu nedirturk dil kurumu ve turk tarih kurumu gorevleritürk tarih kurumu ve türk dıl kurumunun görevleritürk dil kurumu nedir kısacatürk tarih kurumu ve türk dil kurumu tanıtmatdk vettk ile ilgili kavram haritasıtdk ve ttk nedirTürk Dil kavramı kısaca nedirtdk ve ttk hakkında kısa bilgitürk dil kurumunun görevleri

Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
TDK ve TTK Nedir? Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumunun Amaçları ve Görevleri Nelerdir? admin tarafından 18 Ekim 2013 tarihinde , Öğrenci Ders Notları kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , , ,
TDK ve TTK Nedir? Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumunun Amaçları ve Görevleri Nelerdir? isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara
1 response to “TDK ve TTK Nedir? Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumunun Amaçları ve Görevleri Nelerdir?”
  1. elçin yılmaz diyor ki:

    çok güzel ödevime yardımcı olduuuu

Sende Yorum Yaz