---- Sponsorlu Baglantilar ---

Temiz Olmak İçin Neler Yapmalıyız Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

---- Sponsorlu Baglantilar ---

---- Sponsorlu Baglantilar ---

İç ve Dış Beden Temizliği Nasıl Yapılır, Temiz Olmak İçin Neler Yapmalıyız Nelere Dikkat Etmeliyiz sizlere özet ve kısaca konu anlatımımız ile açıklamak istiyoruz.

------ Sponsorlu Reklamlar -----

İnsan ruh ve bedenden meydana çıkar . İnsanı öteki canlılardan ayıran basit özellik; düşünmesi , mantık ve iradesi ile davranış etmesidir . Dosdoğru düşünen , mantık ve iradesini hoş kullanan insanın tutumları da dosdoğru ve hoş olabilir . Manevi temizliğin ilk şartı , düşünceyi temiz tutmaktır . İnsan zararlı ve iyi olmayan düşüncelerden uzak kaldığı sürece , davranışlarına hakim olabilir . Nedeni ise , bütün hareketlerin öncelik olarak düşünce safhası vardır . İyi ya da iyi olmayan her davranış öncelik olarak zihinde tasarlanır ve planlanır ayrıyeten sonra uygulanır . Bu yüzden zihni hoş duygularla dolu olan insanın , ahlakı da güzelleşir . Ruhumuzu güzelleştirmek amaçlı pek çok okumalı ve bilge bir birey olmalıyız .

------ Sponsorlu Reklamlar -----

bedentemizligi

Bilgi , insanın mantık ve iradesini güçlendirir . Iyi Olmayan huy ve davranışların zararlarını meydana koyar . Bilge vatandaşlar , güzel huyların kıymetini ve vatandaşlar amaçlı yararlarını bilirler . Dosdoğru ve yanlışı birbirinden ayırırken güçlük çekmezler . Kötülüklerden uzak kalmak amaçlı , insanın kendisini inandırma etmesi gerekir . Bir hareketin kötülüğüne ve zararına inanan bir insan ondan ayrıyeten güzel uzaklaşır . Mantık ve mantık , veri ve görgü ile beslenir . Manevi güzelliğin göstergesi , hoş ahlaktır . En hoş ahlak şartları ise İslam dini açısından belirlenmiştir . Hoş ahlakın ve manevi temizliğin simgesi Sevgili Peygamberimizdir . İslam’a gönül verenler , Onu misal alır , Onun hoş huylarını kabullenir ve kalbini , ruhunu temizler . Bizim amacımız ve gayretimiz de şöyle olmalıdır .

İnsanın Vücut Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Beden temizliğini üç başlık altında inceleyebiliriz:

Vücudun Dış Temizliği; farklı etkenlerle kirlenen bütün harici organlarımızı temiz tutmaktır . Bu temizlik sürekli ve periyodik olmalıdır . Misal bir insan , hızlı kirlenen el , ayak , yüz ve burun bunun için benzer organlarını erken , öğle ve akşam günde asgari üç defa bol su ile yıkar . Yemeklerden sonra ve yatmadan öncelik olarak ağzını temizler ve dişlerini kesinlikle fırçalar . Haftada asgari 2 defa banyo yapar ve bütün vücudunu bol su ve sabun ile temizler . Tırnaklarını uzayınca keser . Saçlarını temiz tutacak dolaylarında uzatır ve gerek duyulduğunda anında tıraş olabilir . Kolonya bunun için benzer çok gösterişli olmayan hoş kokular kullanır ve mis bunun için benzer kokar .

Vücudun İç Temizliği; İç organlarımızı zararlı yiyecek ve maddelerden uzak tutmaktır . Misal bir insan , itinalı yiyecek yer ve çok yemekten sakınır . Zararlı yiyecek ve içeceklerden uzaklaşır . Sigara ve alkol bunun için benzer zararlı alışkanlıklardan kesinlikle kaçınır . Kahve ve oyun salonları bunun için benzer yerlerin iyi olmayan havasını teneffüs etmez . Sağlığını tehlikeye düşürecek davranışlara yanaşmaz .
Elbise Temizliği ise; giyeceklerimizi temiz tutmak , hoş kullanmak ve kirlenen giysilerimizi anında değiştirip yıkatmaktır . Temiz kıyafet , yepyeni kıyafet demek değildir . Temiz ve ütülü kalan bir kıyafet önceki de olsa hoş görünür . Hor kullanılmayan bir giyecek , uzun ömürlü olabilir .

Bilgi Media & Vikipedi Genel Kültür PaylaşımlarıEditorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Temiz Olmak İçin Neler Yapmalıyız Nelere Dikkat Etmeliyiz ? admin tarafından 4 Ekim 2013 tarihinde eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Temiz Olmak İçin Neler Yapmalıyız Nelere Dikkat Etmeliyiz ? isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz