---- Sponsorlu Baglantilar ---

Türk Bayrağının Saklanması , Muhafazası Nasıl Yapılır

---- Sponsorlu Baglantilar ---

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Evde ve İşyerinde Türk Bayrağının Saklanması , Muhafazası Nasıl Yapılır . Bayrağı Nasıl Korumalıyız Bayrağın Saklanma Şartları Koşulları Nelerdir sorularının yanıtları burada.

------ Sponsorlu Reklamlar -----

Türk Bayrağı Nasıl bir şekilde Muhafaza Edilir ,
Türk Bayrağının Korunması Saklanması Muhafaza Edilmesi ile ilgili bilgiler

------ Sponsorlu Reklamlar -----

Türk Bayrağının ne biçimde muhafaza edileceği yerler türk bayrağı kanununda belirtilmiştir . bu kanuna göre;

A ) Normal , günlük olarak kullanımda Bayrak , öncelik olarak eni yönünde tam ikiye , hemen sonra ay’ın üst kısmından yeniden tam ikiye katlanır . Beyaz rengarenk kısım içte kalacak biçimde , uçum yönünden ve yıldızın uç kısmından başlayacak biçimde 1/3 oranında katlanır . Uçkur kısmı , katlanmış olan bölümün içerisinde henüz yer alacak biçimde son katlama yapılır . Bu son vaziyette katlanmış Bayrağın her 2 yüzünden de beyaz rengarenk ay ve yıldızın hiçbir kısmı görülmeyecektir .

istiklalmarsiresimleri

B ) Tabutlara eni 200 cm olan Bayrak örtülür . Tabutlara örtülen Bayrak , öncelik olarak yıldızın tam üst kısmından , boydan eni yönünde arkaya dosdoğru katlanır . Hemen Sonra yıldızın alt değme noktasından , eni yönünde tekrardan boydan arkaya dosdoğru katlanır . Arta olan fazlalık tekrardan arka kısma dosdoğru katlanır . Yıldızın uçkur bölümüne yakın noktasından arkaya dosdoğru katlanır . Yıldızın öte değme noktasından arkaya dosdoğru 2 kez katlanarak yıldızın en üstte kalması sağlanır .

Bilgi Media & Vikipedi Genel Kültür AnsiklopedisiEditorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Türk Bayrağının Saklanması , Muhafazası Nasıl Yapılır admin tarafından 28 Eylül 2013 tarihinde eklenmiştir.

Türk Bayrağının Saklanması , Muhafazası Nasıl Yapılır isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara
2 responses to “Türk Bayrağının Saklanması , Muhafazası Nasıl Yapılır”
  1. furkan diyor ki:

    çok güzel

Sende Yorum Yaz