---- Sponsorlu Baglantilar ---

Türklerin İslam Dinine Hizmetleri Nelerdir Kısaca Özet Konu Anlatımı

---- Sponsorlu Baglantilar ---

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Türklerin İslam Dinine Hizmetleri Nelerdir Kısaca Özet Konu Anlatımı ile sizlere açıklamak istiyoruz.

------ Sponsorlu Reklamlar -----

Türklerin İslam Dinine Hizmetleri:
a . İslamiyet ayrıca genişçe bir alana yayıldı .
b . Türkler İslam Dünyasının koruyuculuğunu üstlendiler . ( Bizans ve haçlı saldırılarına karşı )
c . İslam medeniyetinin gelişip yaygınlaşmasında tesirli oldular . ( İslam Medeniyetinin gelişiminde Türk bilim adamlarının da oldukça önemli bir rolü vardır . İbn – i Sina , Biruni , Harezmi , Farabi Ve Benzeri . . )
d . İslamiyet’in yayılmasında da tesirli oldular ve İslamiyet’i genişçe bölgelere yaydılar . ( Pakistan , Hindistan , Bangladeş , Afganistan , Balkanlar )
e . Halifeliği koruyarak devamı etmesini sağladılar .

------ Sponsorlu Reklamlar -----

soru-cevap-resimleri
Görüldüğü gibi Türkler İslam Dinine girişle beraber en öncelikli olarak  askeri alanda olmak üzere kültür , sanat ve bilim kapsamında pek büyük katkılarda bulunmuşlardır . İslam Medeniyetinin dünya genelinde etki göstermesinde en büyük pay Türklere aittir .
Not 1: İslamiyet Türklerin milli karakterlerini korumalarını sağlamıştır . Hıristiyan yada Budist kalan Türkler zamanla benliklerini kaybettikleri halde , Müslüman Türkler , Türk olma özelliğini korumuşlardır . ( Hatta Türk ve İslam kelimeleri ayrılmaz bir tüm olarak onay edilmiştir . Müslüman Türkler , Müslüman olmayan Türkleri , Türk olarak kabullenmemişlerdir. )
Not 2: Müslüman Türklerin kurduğu ilk hükümet Tolunoğulları , İslamiyet’i sonradan resmi inanç olarak onay eden ilk Türk Devletleri de İdil ( Volga ) Bulgarları ve Karahanlılardır .

Bilgi Media & Vikipedi Tarih ve Genel Kültür AnsiklopedisiEditorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Türklerin İslam Dinine Hizmetleri Nelerdir Kısaca Özet Konu Anlatımı admin tarafından 3 Ekim 2013 tarihinde eklenmiştir.
Etiketler:,
Türklerin İslam Dinine Hizmetleri Nelerdir Kısaca Özet Konu Anlatımı isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz