---- Sponsorlu Baglantilar ---
-

Uyku Yapan, Uykuyu Getiren Yiyecekler Nelerdir


---- Sponsorlu Baglantilar ---

Uyku Yapan, Uykuyu Getiren Yiyecekler Gıdalar,Besinler Nelerdir Hangileridir, Hangi yiyecekler Uykuyu Getiriyor merak ediyorsanız aradığınız yanıtlar burada.

hangi yiyecekler uyku yapar , uyku yapan yiyecekler , gıdalar

Eğer uyku problemi ile karşı karşıyaysanız , uyuyamıyor ya da gecenin ortasında uykunuz kaçıyorsa bu tavsiyeleri denemek yararınıza olacaktır . Paylaştığımız bu bilgilere göre , akşam yatmadan öncelikli olarak tüketmeniz durumunda bu yiyecekler harika bir uyku çekmenizi sağlayabilir .

Masumiyetin Beyaz Gelinliği Papatya

Akşam yatmadan öncelik olarak kıvırcık salata galip gelmesi durumunda harika bir uyku çekebilirsiniz . Kıvırcık bu görevi içerisinde barındırdığı ve gevşeklik imkan sunan lactucine maddesi yardımıyla yapıyor .

Bir fincan çay ama bilhassa papatya çayı deliksiz bir uyku sağlayabilir .

Bazı yeşil sebzeler de uykuyu getirmeye yardımcı bulunabilir . Örneğin; brokoli , brüksel lahanası , kıvırcık lahana , hindiba buna benzer .

Et , tavuk , balık ve hindi etinde yer alan triptofan isimli amino asit , yorgunluk duygusu vererek uykusuzluk arızanın aşmanıza yardımcı olmaktadır .

Et ürünlerinin haricinde muz da triptofan içerir bir meyvedir .

Akşam yemeğinde karbonhidrat içerir besinleri tüketmek işe fayda . Triptofanın beyne iletilmesini olanağı sağlar .

Genelde kahvaltılarda tükettiğimiz yulaf unu da harika bir uyku temin edecek besinlerdendir .

İçerdiği oreksin isimli madde yardımıyla bal da uygu getiren yiyecekler aralarında bulunuyor .

Niasin maddesi de uyku getiren bir maddedir . Bu maddeyi içerir yiyecekler ise; yumurta , balık , tavuk , soya fasulyesi , bezelye ve çemen buna benzer yiyeceklerdir .

Son olarak da bir takım balık türleri harika bir uyku getiricidir . Bu türler aralarında somon , uskumru , sardalye , ringa ve alabalık buna benzer yağlı balıklar sayılır .

Hayata Dair Güncel Bilgiler ve Sağlık Ansiklopedisi

Diğer Konu Linkleri > uyku yapan yiyecekleruyku veren yiyeceklerhangi yiyecek uyku yaparuyku yapan yiyecekler nelerdirBalık neden uyku veriruykuyapanyağlaruyku yapan yiyecekuyku veren maddeleruyku veren gidalaruyku problemine hangi besınler tüketmeli

Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Uyku Yapan, Uykuyu Getiren Yiyecekler Nelerdir admin tarafından 4 Kasım 2013 tarihinde , Sağlık Bilgileri kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:,
Uyku Yapan, Uykuyu Getiren Yiyecekler Nelerdir isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz