Başlangıç » Sağlık Bilgileri » Uyku Yapan, Uykuyu Getiren Yiyecekler Nelerdir

Uyku Yapan, Uykuyu Getiren Yiyecekler Nelerdir

reklam

Posted by: admin 04 Kasım 2013 Yorum yapın


reklam

Uyku Yapan, Uykuyu Getiren Yiyecekler Gıdalar,Besinler Nelerdir Hangileridir, Hangi yiyecekler Uykuyu Getiriyor merak ediyorsanız aradığınız yanıtlar burada.

hangi yiyecekler uyku yapar , uyku yapan yiyecekler , gıdalar

Eğer uyku problemi ile karşı karşıyaysanız , uyuyamıyor ya da gecenin ortasında uykunuz kaçıyorsa bu tavsiyeleri denemek yararınıza olacaktır . Paylaştığımız bu bilgilere göre , akşam yatmadan öncelikli olarak tüketmeniz durumunda bu yiyecekler harika bir uyku çekmenizi sağlayabilir .

Masumiyetin Beyaz Gelinliği Papatya

Akşam yatmadan öncelik olarak kıvırcık salata galip gelmesi durumunda harika bir uyku çekebilirsiniz . Kıvırcık bu görevi içerisinde barındırdığı ve gevşeklik imkan sunan lactucine maddesi yardımıyla yapıyor .

Bir fincan çay ama bilhassa papatya çayı deliksiz bir uyku sağlayabilir .

Bazı yeşil sebzeler de uykuyu getirmeye yardımcı bulunabilir . Örneğin; brokoli , brüksel lahanası , kıvırcık lahana , hindiba buna benzer .

Et , tavuk , balık ve hindi etinde yer alan triptofan isimli amino asit , yorgunluk duygusu vererek uykusuzluk arızanın aşmanıza yardımcı olmaktadır .

Et ürünlerinin haricinde muz da triptofan içerir bir meyvedir .

Akşam yemeğinde karbonhidrat içerir besinleri tüketmek işe fayda . Triptofanın beyne iletilmesini olanağı sağlar .

Genelde kahvaltılarda tükettiğimiz yulaf unu da harika bir uyku temin edecek besinlerdendir .

İçerdiği oreksin isimli madde yardımıyla bal da uygu getiren yiyecekler aralarında bulunuyor .

Niasin maddesi de uyku getiren bir maddedir . Bu maddeyi içerir yiyecekler ise; yumurta , balık , tavuk , soya fasulyesi , bezelye ve çemen buna benzer yiyeceklerdir .

Son olarak da bir takım balık türleri harika bir uyku getiricidir . Bu türler aralarında somon , uskumru , sardalye , ringa ve alabalık buna benzer yağlı balıklar sayılır .

Hayata Dair Güncel Bilgiler ve Sağlık Ansiklopedisi

reklam

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>